Obama je opět prezidentem! Gayové a lesby slaví!

07.11. - Co se děje

obama-victory-post

Podpora manželství pro homosexuály se Obamovi vyplatila. Práva LGBT komunity byla jedním z horkých témat prezidentské kampaně.

Barrack Obama porazil v prezidentském klání konzervativce Mitta Romneyho. Oznámilo to několik amerických televizních stanic včetně konzervativní FoxNews, která tradičně podporuje republikány. Sám Mitt Romney veřejně uznal svou porážku.

Obamovo vítězství je důvodem k velké radosti nejen pro gaye a lesby v zemi. Právě staronový americký prezident je velkým zastáncem práv LGBT komunity a aktivně prosazuje její práva.

Více: Holčička píše Obamovi. Má dva táty gaye.

Zrovnoprávnění svazků gayů a leseb s manželstvím se stalo jedním z horkých témat předvolební kampaně. Zatímco Barrack Obama toto silně podporoval, jeho republikánský protikandidát považuje posílení práv LGBT komunity za útok na tradiční rodinu a velmi špatný krok pro celou americkou společnost. Nezisková organizace The Human Rights Campaign (HRC) dokonce označil republikánské plány za "zničující krok zpět pro LGBT Američany na cestě k rovnosti."

Více: Romney si přeje, aby jeho homosexuální vnoučata byla šťastná, ale ne registrovaná!

Někteří experti dokonce předvídali, že Obamovi jeho veřejná podpora manželství pro gaye a lesby uškodí, ale jak se ukázalo, opak byl pravdou. "Jeho znovuzvolení poté, co podpořil rovnost manželství, je dalším důkazem toho, že společnost stojí na straně myšlenky manželství pro všechny rodiny," popsal Chad Griffin, prezident HRC, pro portál Advocate.com. Podle něj je Obama největším zastáncem rovných práv, jakého kdy Amerika měla. 

Více: Pozvánka na LUI Carnival: 3. narozeniny LUI

Obama navíc v minulém volebním období prosadil několik důležitých zákonů, které ovlivnily život LGBT komunity v zemi. Například zločiny z nenávisti často páchané na gayích a lesbách se staly federálním zločinem. Do americké armády mohou nyní vstupovat i otevření homosexuálové, což bylo v minulosti striktně zakázané. Současně zajistil, že homosexuální partneři mají nárok na stejnou zdravotní péči jako manželé a také jmenoval několik otevřených gayů a leseb do vysokých úřednických pozic. 

obama

0
Redakce

Autor

Redakce

Banda lidí, kteří se na svět dívají velmi liberálním pohledem a s otevřenou myslí. Každý z nás je jiný, snahu hájit rovnost a rovnoprávnost máme všichni společnou. 

E-shop

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informacíSouhlasím