TOMÁŠ FRÝDA: Mr Gay Europe bude letos v Praze!

08.02. - Co se děje

frida

Podle aktuálních informací je konání prestižní soutěže Mr Gay Europe tento rok v Praze potvrzeno. Tomáš Frýda, organizátor akce, je v intenzivním kontaktu s mateřskou organizací, která je výhradním vlastníkem práv k užívání ochranné známky Mr Gay Europe. Soutěž proběhne letos v létě.

Finále soutěže proběhlo v minulých letech již ve více evropských městech, premiérově se tento rok klání odehraje v Praze. Vzhledem ke standardním a licencovaným postupům bude českým finalistou vítěz soutěže GAYMAN ČR 2012 Marek Zlý, který bude soutěžit o post nejkrásnějšího gaye Evropy s delegáty z dalších evropských zemí. Během 26. až 31. července, kdy soutěž proběhne, bude pro všechny soutěžící připravený bohatý program, setkání s médii a společenská večeře. Chybět nebude ani prohlídka historického centra Prahy, návštěva muzeí a výstav, účast na módní přehlídce a samozřejmě velký finálový večer, v rámci kterého se delegáti představí v klasických soutěžních disciplínách známých z jiných soutěží krásy. Na programu a uvítání delegátů se budou podílet například také organizace Prague Pride, beauty salon Tomáše Arsova, návrhář Jozef Sloboda, Cafe-Cafe nebo OMG party a další.

Více: Lukáš Rejmon: Aféru s Gottem bych nejraději vymazal z minulosti

Finálový večer vygeneruje nejkrásnějšího gaye Evropy pro rok 2013, jehož úkolem, mimo následné účasti na Mr. Gay World, bude cestovat po Evropě a šířit osvětu týkající se LGBTIQ práv. Nejedná se ovšem o povinnost stvrzenou oficiálním dokumentem, aktivistická činnost vyplývající z vítězství je v režii vítěze a závisí pouze na jeho svobodné vůli, zda se rozhodne ambasadorem býti či nikoliv. Mr. Gay Europe pro rok 2012, Miguel Ortiz, svůj mandát využil k cestám po Itálii, Norsku a Německu, kde se spojoval s organizacemi aktivně činnými v oblasti boje za lidská práva. Hmatatelné výsledky této jeho jistě bohulibé činnosti však nejsou k dohledání. Miguel Ortiz, stejně jako jeho předchůdce Giulio Spatola (Itálie), na podzim Prahu navštíví též. 

Více: Tajné nahé fotky Ujfalušiho jsou venku

Tomáš Frýda se od české verze soutěže, proběhnuvší v několika posledních letech s nepříliš kladnými výsledky, zásadně odvrací: "Organizace Mr Gay Europe ani Mr Gay Czech Republic není nijak spojena s Mariánem Kajzerem ani s nikým jiným z jeho okolí. Od pana Kajzera a jeho produkce se důrazně distancujeme." Dodává Frýda, který stojí za organizací lokální i evropské verze soutěže. Obě verze soutěže jsou financovány ze sponzorských darů a z partnerství, finální seznam společností pro tuto chvíli není znám. 

Miguel Ortiz, Mr. Gay Europe 2012

miguel1

miguel2

miguel3

miguel4

miguel5

miguel6

0
Redakce

Autor

Redakce

Banda lidí, kteří se na svět dívají velmi liberálním pohledem a s otevřenou myslí. Každý z nás je jiný, snahu hájit rovnost a rovnoprávnost máme všichni společnou. 

E-shop

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informacíSouhlasím