Sexy moderátor Renato: Uspěje jako zpěvák?

30.09. - Co se děje

ren3

Renato Salerno, atraktivní dvaadvacetiletý moderátor, nyní potěší příznivce svým hlasem nejen při mluveném projevu, ale také na dráze zpěváka. Talentovaný gay, který bývá často také označován za módní ikonu a sexsymbol, odstartuje svoji pěveckou kariéru již letos na podzim, a sice pod svým extravagantním křestním jménem Renato. V rozhovoru pro LUI novopečený zpěvák exkluzivně prozradil, jakým směrem se bude jeho hudební tvorba ubírat a kdy se mohou fanoušci těšit na první vlaštovku v podobě videoklipu.

Toužil jsi odjakživa být zpěvákem?

Vždycky jsem toužil po maximálním sebevyjádření a postupem času jsem dospěl k rozhodnutí, že zpívání a celkové performance je ten nejsvobodnější způsob, jak ukázat svoji osobnost a předat lidem něco ze sebe.

V jakém hudebním stylu se ponese Tvoje tvorba?

Hudební styl musí bezpodmínečně odrážet vaše nitro a pocity, takže mně bylo vždycky blízké něco ve stylu High Energy. Jsem hodně ovlivněný muzikou z 80. a 90. let, odkud pramení maximum mé inspirace. A první song bude ve stylu Euro House. V budoucnu bych rád i něco jako oldschool freestyle, jako je třeba Let The Music Play od Shannon.

Kdy plánuješ zveřejnit videoklip a co o něm můžeš prozradit?

Původně jsem chtěl všechno udržet v tajnosti až do dne, kdy bude song uveřejněný na YouTube, ale pro LUI jsem nemohl odolat vypustit nějaké indicie. Videoklip půjde ven v první polovině měsíce října, což máme opravdu zanedlouho. Grafik bude mít asi pěkné mozoly na prstech, protože mu budu stát za zády a nastolím diktát a své nejkritičtější oko. První klip je dost důležitý, ukážete v něm, kdo jste. Video bude celé spíš o dance rutinách, takže na taneční kreace se už teď můžete s úsměvem těšit. Celkového času jsem si odtancoval dobré 3 hodiny před kamerou.

ren1
Foto: Instagram.com/renatosalerno

Více: Norbert Peticzky: Hudba je vec nevyspitateľná

Budeš zpívat česky nebo anglicky?

Bezhlavě jsem se vrhnul do zpívání v angličtině, protože kdybych začal zpívat česky, tak bych nemohl oslovit nikoho ze zahraničí a byl bych tím limitován. Prozradím, že se v připravovaném songu zpívá velmi často „You've got me runnin“', ale název debutu to není, na ten si budou muset diváci počkat.

Chystá se nějaký křest klipu? Či případně jiná akce, kde by Tě fanoušci mohli slyšet a vidět živě?

Žádný křest klipu neplánuju, všemu nechávám volný průběh. Já nikdy nic nedělám v křeči a se zatnutými zuby. U mě je důležitá spontánnost a nadhled. Jsem člověk, který ani sám sebe nebere vážně. Všechno bude záležet na lidech a na tom, jak moc se jim song dostane pod kůži. Potom můžeme vypustit do světa termíny, kde si budeme moct na moji hudbu společně zatancovat.

ren2
Foto: Klára Kotzová

Více: Madonna: Promiň, Angelino, sním o Bradu Pittovi

Která z hudebních gay ikon je Tvá oblíbená? Vítězí u Tebe Madonna, Lady Gaga, Beyoncé, Britney...?

Moje gay ikona číslo jedna je bez debat Madonna, vydláždila cestu všem ostatním.

Myslíš si, že být otevřený gay je v českém showbyznysu spíš výhoda, nebo nevýhoda?

S českým showbyznysem si hlavu nedělám. Výhoda - nevýhoda, vždycky vás někdo bude milovat a ti, co mají strach z nových věcí a z toho někoho poznat, dělají rozhodnutí na základě strachu, a z toho pak pramení všechno negativní.

Renato na svém Instagramu rád provokuje...
ren6

ren4

Renato ve společnosti Kateřiny Csoka (vlevo) a Dominiky Myslivcové (vpravo)
ren5

Foto: Instagram.com/renatosalerno

0
Veronika Bartošová

Autor

Veronika Bartošová

Ani Panna, ani Lev; ani lesba, ani heteračka; ani vanilka, ani pistácie. Veronika se královsky baví starostmi všech, kdo se ji snaží někam zaškatulkovat, úspěšnost totiž bývá podobná jako u házení luštěnin na zeď. Nade vše miluje experimentování, sebeironii a lidi s otevřenou myslí.   

E-shop

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informacíSouhlasím