Vítězka Miss Brazílie 2013 má rovnátka. A je to muž.

29.10. - Co se děje

Robson Coelho 1

Je tomu týden, co si Brazilci zvolili novou Miss. Pánům ještě teď visí čelisti, dámy mnohdy závidí. Země proslulá ženskou krásou 22. října uspořádala již druhý ročník soutěže Miss Trans, všechny ty nádherné soutěžící na vysokých jehlách tedy byly muži.

Brazílie, Rio de Janeiro, proslulá scéna Teatro Joao Laetano, do reflektorů právě vstupuje jedenadvacetiletá Raika Ferraz v černých plavkách, modelka poskytující eskort ze Sao Paula. Slzy, které se jí derou do očí, jsou slzy dojetí. Celá sál včetně ostatních téměř třiceti soutěžících tleská. Raika se právě stala druhou trangender královnou krásy v Brazílii.

manoramaonline com

Raika Farrez nemůže uvěřit, že právě zaznělo její jméno.

Více: LUI BOY: Andrej Pejić

Druhý ročních Miss T Brazil se nesl v tradičním "missím" duchu. Soutěžící předvedly večerní róbu, proběhla promenáda v plavkách i volná disciplína. Letošní ročník byl také téměř ze sedmdesáti procent financován vedením města Ria, zbytek obstarali soukromí sponzoři, nejčastěji místní kliniky plastické chirurgie.

chaguinha com br

Šťastnou Raiku Ferraz korunuje její předchůdkyně, historicky první Miss T Brazílie

Více: LUI PERSONA: Buddha

Vítězka Raika Ferraz získala kromě tradiční korunky a květiny získala také poukaz na kompletní transformační operaci prováděnou v Thajsku, kde se příští rok zúčastní celosvětové soutěže Miss International Queen 2014. Thajsko je průkopníkem trans - soutěží krásy, které se tam konají již od roku 2004. Právě operace jako výhra se stala největší kontroverzí brazilské soutěže, v Brazílii totiž stále není tato kompletní přeměna pohlaví povolena a oficiálně a legálně se neprovádí.

Robson Coelho 2

Některé soutěžící byly skutečně výstavní kočky...

Soutěžní galavečer okamžitě vyvolal diskuzi o tom, jaké postavení trans- osoby v Brazílii mají. Přestože byly připomínány ostudné případy šikany a dokonce lynčování, pořadatelé i místní média se shodla na nedávném průlomu. Hovoří se o nově získané svobodě a respektu, který vystřídal pohrdání.

Živoucím důkazem může být brazilská modelka Lea T, narozená jako Leandro Medeiros Cerezo, syn slavného brazilského fotbalisty. Lea T v posledních několika letech proslula jako múza módního domu Givenchy. V loňském roce dokonce podstoupila finální chirurgický zákrok, díky němuž se z ní stala žena se vším všudy. Přestože zpočátku operaci hodnotila spíše záporně, v nedávné době již promluvila o uspokojivých výsledcích.

Tleskáme.

Robson Coelho 3

... i v plavkách!

models com

Modelka Lea T

Foto: Robson Coelho, manoramaonline.com, chaguinha.com.br, models.com

0

Autor

E-shop

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informacíSouhlasím