Array ( [0] => YouTube )

Chcete jet na rotopedu v mokrých spoďárech? Zkuste Fit Wet. 5 nových sportů, které vám příjdou buď úplně imbecilní, nebo super „cool“

27.02. - Co se děje

360ball final 625

Takže CrossFit (neboli objevili jsme kruháč a jsme z toho ale hodně na větvi) není jediná populární novinka ve světě sportu. Ačkoli část z nás dává přednost neobjevným klasikám jako je běh, box, hokej, posilování ve fitness centru, aerobik, jóga nebo cyklistika, jsou tady i dobrodruzi, kteří rádi vyzkouší kdejakou novinku, aby se nenudili. Nedávno jsem například viděla, jak skupina lidí v komplexu fitness centra stoupla na běžecké pásy a instruktor jim pak na plátno před nimi, jak běželi, začal promítat ubíhající přírodu. Ale tak to stále doufám, že nebyl nový sport, nýbrž pouze moje halucinace. Takže co je opravdu nového ve světě potu a vzdychání? To nevyznělo úplně dobře.

Fit Wet

On to není ani tak nový sport, jako je to nový přístroj. Zkráceně řečeno je to částečně průhledná vířivka, do které nainstalovali rotoped a udělali to tak, aby to nezrezlo. Představuju si to tak, že je to, jako když na kole nevyberete zatáčku a vjedete do řeky. Rozdíl je v tom, že tohle je dražší a nemůžete vyjet ven. Nu, podívejte se na video, třeba vás to zaujme.

360Ball

Tento sport byl prvně hrán v Jižní Africe, když jej tam prý už v devadesátých letech vymysleli Mark and John Collinsovi, poté byl znovuobjeven a dotvořen v roce 2010. Hráči používají rakety a odrážejí míček do vydutého disku uprostřed hracího pole, přičemž nemají žádnou svou předem určenou stranu hracího pole a točí se tak v plných 360 stupních kolem středového disku podle toho, jak se akce vyvíjí. Hra je pro dva až čtyři hráče, při vyšším počtu by hrozilo ušlapání či minimálně hromadné zvracení ze stálého točení.


Bossaball

Tenhle nový sport se provozuje na speciálním nafukovacím hřišti a trampolínách. Když jste stateční, tak by zřejmě postačili i ty trampolíny. Sama hra kombinuje prvky fotbalu, triků s míčem, volejbalu a gymnastiky. Hráči skáčou na trampolínách a míč dostávají přes sít buď jako ve volejbalu, nebo stylem jakéhosi gymnastického nohejbalu. Když jste ve formě, na pláži a nemáte moc velká umělá prsa, tak to vypadá celkem jako prča.


Bloball

Bloball je jako ping pong. Ale bez pálek. Takže vůbec ne jako ping pong. Míček zde uvádíte do pohybu foukáním ústy. Když se to hraje po ránu před vyčištěním zubů, tak je to poměrně brutální sport. Vhodné pro osoby, které vyhledávají trapné chvíle připomínající příliš alternativní film.


Ovasinax

To nejlepší nakonec. Ovasimax je zcela nově vyvinutý sport, který vymysleli Jerome and Lucy Siromaniovi v roce 2013. Jde o týmový sprint okolo plaveckého bazénu. Muži takto běží tři až čtyři kola a celou dobu mají na ramenou každý po jedné ženě. Je s podivem, že tento sport někdo nevynalezl již dříve, neboť nápad dát si na ramena ženu a počnout s ní sprintovat v kluzkém prostředí plném ostrých hran a u vodního propadliště se zdá být skvělý. Předpokládám, že vítězí tým, který jako první kompletně přežije.

 

Foto: 360ball.net

 

0
Nikol Šubrtová

Autor

Nikol Šubrtová

"Nebuď idiot." Tahle rada jí změnila život. Slečna Nikol vás vezme ve svém veřejném privatu na cestu kolem světa a splní i vaše nejhroznější představy. Pro chvíle, kdy už vás nedokáže rozčílit ani vlastní matka, manželka nebo partner, je tu slečna Nikol. Ta pani je zjevně rozbitá a u jejího jezevčíka se učil říkat Ř i Justin Beaver.

E-shop

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informacíSouhlasím