Array ( [0] => YouTube )

Nový americký seriál o životě tří gay kamarádů v současném San Francisku, "Looking", nabízí autentický pohled do života současné gay komunity

01.04. - Co se děje

uvodní-fotka-Looking

Mnohým z vás asi není třeba seriál "Looking" (Hledání) dlouho představovat. Nicméně, určitě se mezi vámi najde někdo, kdo o tomto populárním americkém seriálu ještě neslyšel. A o čem vlastně je? Podobně jako např. "Queer As Folk" tato nová série americké televize HBO nabízí nezkreslený pohled do zákulisí životů a milostných vztahů tří gayů v současném San Francisku. Momentálně už běží druhá série, která začala 16. března.

Autoři nové komediální série, jejíž první díl byl odvysílán 19. ledna 2014, je režisér Michael Lannan a producenti Andrew Haigh ("Weekend") a Sarah Condon ("Bored to Death"). Hlavními postavami seriálu jsou pak herci Jonathan Groff, Frankie J. Alvarez a Murray Bartlett.

Příběh se točí kolem tří gay přátel, kteří objevují vzrušující a občas i ohromující možnosti dostupné nové generaci homosexuálů. Každý z trojice přátel se nachází v jiné životní fázi. Patrik je devětadvacetiletý vývojář počítačových her, který se znovu pokouší najít partnera poté, co se jeho bývalý zasnoubil. Jednatřicetiletý ambiciózní umělec Augustín se rozhoduje mezi dosavadním monogamním stylem života a sdílením společné domácnosti se svým přítelem. Nejstarším členem partičky je devětatřicetiletý číšník Dom, který vykonává své povolání už hezkou řádku let, čelí střednímu věku a jeho profesní i milostné představy zůstávají stále nenaplněny.

Příběhy této trojice se dramaticky proplétají a odvíjejí v době, která homosexuálům poskytuje spoustu příležitostí a práv, v níž se každý z členů pokouší najít svůj kousek štěstí a lásky. Důležitým prvkem seriálu je mix společenské pokrokovosti, nevyzpytatelnosti a sexuální otevřenosti v sanfranciské oblasti Bay Area s reálnými místy, ve kterých hlavní postavy žijí. V "Looking" se seznámíme také s Domovou spolubydlící Doris, Augustínovým přítelem Frankem, Patrikovým spolupracovníkem Owenem a s objekty milostného zájmu Kevinem, Lynnem a Richiem. Více informací viz HBO Europe.

Foto: Facebook/HBO

0
Pavel Vacek

Autor

Pavel Vacek

Sršící energií jako atomová elektrárna, Pavel je muž mnoha tváří. Na tanečním parketě vás uhrane svými pohyby a v běžném životě pak okouzlí andělským úsměvem a empatickou osobností. Jakkoliv se může na první pohled zdát, že je bohém a tanečník vznášející se na obláčku, uvnitř je to citlivý a inteligentní mladý muž, který ví, co od života chce a co může nabídnout.

E-shop

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informacíSouhlasím