Sexuální zneužívání mužů ve věznici. Rozčarování a nenaplněná láska dospívajících gayů. Homosexualita a sex v literatuře. Přinášíme 3 tipy na zajímavé čtení

22.04. - Co se děje

uvodní-fotka-gay-books

Je tu jaro a s ním i nové začátky! Tělo se začíná probouzet ze zimního spánku a pomalu se připravovat na rok plný nového očekávání, dobrodružství a plánů. Někdo v tomto období provádí třeba jarní očistu, jiný už vybírá plavky a sluneční brýle a plánuje letošní dovolenou. A protože už pomalu odkládáme teplé oblečení a odhalujeme stále více kůže, mnohým z nás začíná perný trénink v posilovně, aby ze svého těla vytesali to nejlepší. Pokud snad patříte mezi ty, kterých se ani jedna z těchto činností netýká a raději si přečtete zajímavou knihu, přinášíme tři tipy. Všechny tyto knihy jsou v angličtině a točí se kolem gay tematiky. A navíc, vybrali jsme pro vás jen ty, které mají na internetu nejlepší recenze. Takže, hurá do čtení!

The City and the Pillar, Gore Vidal
Vidalův román z roku 1948 je jedním z milníků americké gay literatury, který opravdu stojí za přečtení. Tento román líčí příběh dospívajícího Jima Willarda, mladého amerického hráče tenisu, a jeho vztah s nejlepším přítelem Bobem. Poté, co se jejich životní cesty rozejdou po ukončení střední školy, se Jima zmocní touha se se svou dětskou láskou opět setkat. V knize se otevřeně píše o sexu a homosexualitě, a proto při svém vydání vzbudila notnou dávku kontroverze. Dnes je kniha považována za klasické dílo gay literatury.

American Studies, Mark Merlis
Román Marka Marlise z roku 1994 vypráví příběh 62letého muže, vzpomínajícího na svůj nelehký život. Román začíná v době mužových studentských let a líčí jeho nešťastný vztah se známým literárním odborníkem Tomem Slaterem. Kniha už momentálně nevychází, ale na internetu je možné sehnat starší výtisky. Je také k dispozici jako e-book pro Kindle. Jakkoliv si ji seženete, určitě nebudete zklamáni.

Fish: A Memoir of a Boy in a Man’s Prison, T.J. Parsell
Monografie aktivisty za lidská práva, T.J. Parsella, z roku 2007 líčí jeho osobní zkušenosti z michiganské věznice, kde byl vystaven dlouhodobému sexuálnímu zneužívání od svých spoluvězňů. Během své první noci byl 17letý Parsell znásilněn skupinou čtyř mužů. Potom si hodili mincí, aby zjistili, komu bude "patřit". Dnes je Parsell jedním z hlavních propagátorů vězeňské reformy. Román Fish představuje hrozivý portrét reálného problému, který dodnes sužuje vězeňský systém v USA.

gay-books

Foto: Queerty/Amazon

0
Pavel Vacek

Autor

Pavel Vacek

Sršící energií jako atomová elektrárna, Pavel je muž mnoha tváří. Na tanečním parketě vás uhrane svými pohyby a v běžném životě pak okouzlí andělským úsměvem a empatickou osobností. Jakkoliv se může na první pohled zdát, že je bohém a tanečník vznášející se na obláčku, uvnitř je to citlivý a inteligentní mladý muž, který ví, co od života chce a co může nabídnout.

E-shop

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informacíSouhlasím