Seznamte se se třemi největšími homofoby v české společnosti. Klimeš, Semín a Hájek - osobnosti, které mají potřebu své negativní postoje sdílet s okolím

24.05. - Co se děje

uvodni fotka-cesti-homofobove

PhDr. Mgr. Jeroným Klimeš, Ph.D.

Český teolog a klinický psycholog. Zabývá se psychologií rodiny, policejní psychologií, psychologií reklamy a církevně-pastorální psychologií. Minulý týden v pátek byl organizací PROUD oceněn duhovou anticenou za dlouhodobé neprofesionální a neetické šíření nesnášenlivosti vůči gayům, lesbám a rodičům stejného pohlaví. Jako římskokatolický křesťan se kriticky a angažovaně účastní církevního života. Tvrdí, že "gayové jsou 'mužská promiskuita puštěná z řetězu ženského lpění na věrnosti'". Homosexualitu přirovnává např. k polydaktylii či rakovině. Homosexualita je podle něj vedlejší evoluční produkt. "Kdo se nerozmnoží, bude vyselektován. Muži jsou evolučně nuceni velmi úzce spolupracovat při válčení. Musí být na sebe sladěni psychicky, velice dobře kooperovat, ale NESMÍ se do sebe zamilovat, jinak ztrácejí reprodukční úspěch." Provádí tzv. reparativní terapie, jejichž cílem je uspokojivě se adaptovat na fungování v heterosexuální rodině.

Mgr. Michal Semín

Český novinář, komentátor, překladatel, spisovatel a průkopník domácího vyučování dětí. Od prosince 2011 je předsedou Akce D.O.S.T, jejíž cílem je mj. ochrana tradiční rodiny založené na manželském svazku muže a ženy či odmítnutí multikulturní společnosti. Michal Semín zastává křesťanské konzervativní názory, za základ státu a společnosti považuje rodinu. Je odpůrcem interrupcí, státem uznávaných homosexuálních svazků, feminismu a sociálního liberalismu. Je zastáncem pozic katolického tradicionalismu. Přispívá též do tradicionalistického časopisu Te Deum, kde je členem redakce. V roce 2011 vystupoval odmítavě vůči Prague Pride 2011, za což mu bylo dle jeho slov anonymně telefonicky vyhrožováno smrtí. Michal Semín je ženatý a je otcem devíti dětí.

Petr Hájek

Petr Hájek je český novinář a spisovatel, bývalý tiskový mluvčí Václava Klause a bývalý zástupce vedoucího Kanceláře prezidenta republiky pro oblast komunikace a kultury. Pražský Prague Pride je podle Hájka nátlaková akce a politická demonstrace pokřiveného hodnotového světa. Hájek také homosexuály označil za "deviantní spoluobčany". U příležitosti první Prague Pride v roce 2011 Hájek napsal: "Nátlaková akce homosexuálů, která proběhne v Praze pod pěkným českým názvem gay parade, totiž není nevinnou legráckou. Je vážnou politickou demonstrací určitého hodnotového vidění světa. Světa, v němž klasická rodina již nehraje žádnou roli. V němž hluboké národní tradice a kulturní kořeny ožírá obluda multikulturalismu. Světa, v němž sexuální či jakákoli jiná deviace je povýšena na ctnost, abnormalita na normu, destrukce společnosti na posvátný pokrok." Poznamenal také, že ve světě, který účastníci akce prosazují je jediným "ohroženým druhem typicky běloch, heterosexuál a křesťan".

Jeroným Klimeš

profimedia-0082314486

 

Michal Semín

Michal Semín

 

Petr Hájek

Petr Hájek - prezentace 2009

Foto: Profimedia, Wikipedia, Wikipedia

0
Pavel Vacek

Autor

Pavel Vacek

Sršící energií jako atomová elektrárna, Pavel je muž mnoha tváří. Na tanečním parketě vás uhrane svými pohyby a v běžném životě pak okouzlí andělským úsměvem a empatickou osobností. Jakkoliv se může na první pohled zdát, že je bohém a tanečník vznášející se na obláčku, uvnitř je to citlivý a inteligentní mladý muž, který ví, co od života chce a co může nabídnout.

E-shop

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informacíSouhlasím