Array ( [0] => YouTube )

VIDEO: Generální tajemník OSN veřejně podpořil LGBTI menšinu skrze působivé video. Nahlédněte do života skutečných lidí, kteří se ukrývají za queer nálepkami!

15.05. - Co se děje

Víte, jaká je jedna z nejúčinnějších - ale současně mírumilovných - zbraní proti vlně iracionálních předsudků a nenávistných projevů, namířených proti LGBTI komunitě? Apelování na lidskost, již máme - nebo bychom alespoň měli mít - všichni společnou. Ano, jakkoli absurdní se to může zdát, některým jedincům musíme neúnavně připomínat, že gay, lesba, bisexuál či transsexuál je pořád "jenom" člověk. Tedy lidská bytost, která má své povolání, své sny, své místo ve společnosti.

Přesně s těmito motivy velmi chytře a emotivně pracuje nové video, zveřejněné v rámci kampaně "United Nations Free & Equal". Cílem je přimět diváka, aby prohlédl skrze stereotypní nálepky a uviděl za nimi reálného člověka z masa a kostí. Video krásně ukazuje, že příslušníky LGBTI komunity najdeme mezi hasiči, policisty, pedagogy, lékaři, aktivisty, novináři i umělci.

Více: Blíží se Mezinárodní den proti homofobii - a i VY se v neděli můžete stát součástí tohoto boje, neboť každý malý krok k větší rovnoprávnosti je důležitý!

Ve videu se navíc objevuje Pan Ki-mun, tedy generální tajemník OSN, který se v aktuálním proslovu velmi otevřeně zastal sexuálních menšin: "Všichni bychom měli být rozčíleni, když lidé trpí diskriminací, útoky nebo dokonce vraždami jen proto, že jde o lesby, gaye, bisexuály nebo transsexuály. Všichni bychom se měli ozvat, když někoho zatknou a uvězní kvůli tomu, koho miluje nebo jak vypadá."

Více: VIDEO: Co se stane, když požádáte 15 zarytých homofobů, aby objali gaye nebo lesbu? Emotivní experiment odkrývá pravou tvář homofobie!

"Jedná se o jednu z největších výzev naší doby, co se týče opomíjených lidských práv. Musíme tyto křivdy napravit. Někteří mohou změně oponovat. Mohou se odvolávat na kulturu, tradice nebo náboženství, aby bránili status quo. Takovéto argumenty byly používány ve snaze ospravedlnit otroctví, dětská manželství, znásilnění v manželství nebo mrzačení ženských pohlavních orgánů," rozohnil se mezinárodní diplomat.

V závěru své řeči navíc Pan Ki-mun přislíbil queer menšině, že z pozice svého úřadu bude vyvíjet tlak na představitele jednotlivých zemí, aby národy v otázkách tolerance LGBTI minority společně směřovaly k pokroku.

Foto: Gaystarnews.com

0
Veronika Bartošová

Autor

Veronika Bartošová

Ani Panna, ani Lev; ani lesba, ani heteračka; ani vanilka, ani pistácie. Veronika se královsky baví starostmi všech, kdo se ji snaží někam zaškatulkovat, úspěšnost totiž bývá podobná jako u házení luštěnin na zeď. Nade vše miluje experimentování, sebeironii a lidi s otevřenou myslí.   

E-shop

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informacíSouhlasím