V amerických seriálech je historicky nejvíc gayů, leseb a transsexuálů

15.09. - Móda

gleeTrue Blood, The Good Wife, Grey´s Anatomy a mnohé další mají svého gaye, lesbu, transgender nebo bi člověka. V amerických seriálech je letos celkem 111 postav s jinou než heterosexuální orientací.

„Tato změna v naší kultuře naznačuje, že se lidé začínají na gaye a lesby dívat jako na zdravou a plnoprávnou část společnosti,“ prohlásil Herndon Graddick, prezident vlivné Gay and Lesbian Alliance Against Defamation (GLAAD). Podle něj si diváci zvykli na to, že na televizních obrazovkách uvidí stejně pestrou skladbu lidí jako ve skutečném životě. "Televize může mít zásadní dopad na životy lidí. Je nezbytné, aby se v různých programech objevovaly různorodé příběhy LGBT lidí," dodal.

Více: Ukažte nám, v čem jste jedineční 

Podle agentury Reuters se v současnosti v amerických seriálech objevuje celkem 111 postav s jinou než heterosexuální orientací. Gayové, lesby, bi nebo transgender lidé se objevili nejen v dlouhodobých seriálech jako Grey´s Anatomy, u nás známém jako Chirurgové, kanadském seriálu pro teenagery Degress, ale i britském historickém Downton Abbey, u nás vysílané jako Panství Downton.

true blood

Nárůstu LGBT postav pomohly i nově se rozjíždějící seriály jako Girls, Partners nebo The New Normal, který popisuje život gay páru toužícího po dítěti, a komedie Go On. Podle údajů GLAAD tvoří osoby s jinou než heterosexuální orientací celkem 4,4 % postav. V loňském roce byly postavy z LGBT komunity zastoupeny 2,9%. 

Nejpestřejší je v tomto směru muzikálová komedie Glee, ve které se objevují dva gayové, lesbický pár a jeden transgender člověk. Vůbec nejvíce postav s jinou než heterosexuální orientací, má seriál True Blood, u nás vysílaný jako Pravá krev.

0
Redakce

Autor

Redakce

E-shop

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informacíSouhlasím