Nazí fotbalisté pobouřili Vídeň. I bez erekce.

23.10. - Kultura

BTT469673 1768

Mužská nahota stále vyvolává kontroverze. V rakouské metropoli dokonce museli přelepit plakáty, které zvou na výstavu nackte männer (nazí muži). 

Ještě před svým zahájením dokázala výstava vídeňského Leopoldova muzea vyvolat značný poprask. Na zhruba 180 bilboardech po celém městě, které zvou na výstavu, se totiž objevili tři mladí a hlavně nazí fotbalisté bez zakrytých intimních partií. Upozornila na to agentura Reuters. 

Jde o reprodukci Viva la France z roku 2006, které zobrazuje trojici mladých fotbalistů pouze v kopačkách a podkolenkách. Autorem díla je dvojice francouzských umělců Pierre Commoy a Gilles Blanchard. 

Více: Opravdu sexy rugby tým

"Dostali jsme mnoho, mnoho stížností," uvedl mluvčí muzea Klaus Pokorny. "Neuvědomili jsme si, že mnoho, mnoho lidí bude skutečně pobouřeno a skutečně rozhořčeno takovým způsobem, že se rovněž obáváme o bezpečnost a ochranu návštěvníků muzea," vysvětlil rozhodnutí přelepit bilboardy. Na nich už jsou mužská přirození zakryta tak, aby nepohoršovala veřejnost. Běžné plakáty se opatření nedotklo. 

"Muži viditelně nejsou sexuálně vzrušení, proto jsme si mysleli, že to neurazí," popsal Pokorny. "Z této situace opravdu nejsme šťastní. Doufáte, že jsme učinili pokrok, protože jsme v 21. století," dodal. Přesto muzeum sáhlo k tomu, že citlivé mužské partie zakrylo. 

Výstava nackte männer (nazí muži) mapuje zobrazování mužské nahoty napříč historií a obsahuje zhruba 300 děl. "Jako společnost nejsme zvyklí na mužskou nahotu," vysvětlil rozhodnutí muzea uspořádat výstavu mluvčí.  Mužská nahota je podle něj stále vnímaná jako se silným sexuálním podtextem. 

 

naked men 8

naked men 2

naked men 1

naked men 3

naked men 4

0
Redakce

Autor

Redakce

Banda lidí, kteří se na svět dívají velmi liberálním pohledem a s otevřenou myslí. Každý z nás je jiný, snahu hájit rovnost a rovnoprávnost máme všichni společnou. 

E-shop

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informacíSouhlasím