Honza Musil: Mám 18-letého přítele, no a?

06.11. - Kultura

185274 10151083150298295_589505452_n

Jeho partner Patrik je o 27 let mladší, což stále vyvolává silné reakce a také nepochopení okolí. Pro oba je ale věk jen číslo, které nemá na vzájemný vztah vliv.

Foto: Honza Musil & Patrik Pumr, Robert Vano

Honza Musil (45) si našel „mladého koulouška“, přesně v tomhle duchu se nesou mnohém reakce na soukromý život moderátora. Ten žije s Patrikem Pumrem (18) a jak se zdá, jejich vztah je víc než šťastný. Přesto věkový rozdíl vzbuzuje emoce, což potvrdil i náš nedávný článek.

Více: Honza Musil: Na klasické chození nejsem 

„Přiznám se, že mě překvapuje, že lidé mají pořád potřebu řešit cizí soukromí. Nikdo přece na začátku vztahu neví, jak vztah dopadne a jestli právě věkový rozdíl se ukáže být jako problém nebo naopak bude úplně nepodstatný,“ je přesvědčený moderátor, který se naučil reakce na svůj život „neřešit“. Jakékoliv plánování dopředu je podle něj „hloupé“ bez ohledu na to, jestli je někomu dvacet nebo čtyřicet.

„Žil jsem se starším i mladším partnerem a nikdy jsem neviděl věk jako důležitý. Kolem mě je dost lidí, kterým je padesát a chovají se doslova jako puberťáci, stejně jako dvacetiletých starců,“ dodává. V partnerském vztahu podle něj záleží jen tom, jak si dva lidé vzájemně vyhovují. „Pokud někdo má potřebu řešit sexuální stránku vztahu v době, kdy mi bude sedmdesát a Patrikovi čtyřicet tři, tak mu můžu říct jen to, že nevím a zjistím to, až to nastane,“ směje se.

Více: Lidé jsou posedlí mou sexualitou, tvrdí Ian Thorpe

Sám by párům, kterých se týká velký věkový rozdíl poradil, ať reakce okolí jednoduše neřeší. „Vykašlete se na ostatní. Nikdo jiný za vás váš život žít nebude. Jste to vy dva, kdo žije spolu a záleží na vás,“ říká. Pomluvám a dohadům se tyto páry nevyhnout bez ohledu na sexuální orientaci: „Když si mladá dívka najde staršího partnera, okolí si začne říkat, že ho má jen pro peníze. Když má žena mladšího muže, říká se, že by mohla být jeho matka. Osobně si myslím, že dva gayové jsou v tomto nejlépe, na první pohled nejsou tak nápadní,“ tvrdí Musil.

Více: Pozvánka na LUI Carnival: 3. narozeniny LUI

Obecně podle něj platí, že vůči gayům jsou tolerantnější ženy než muži. Ženy častěji vidí v homosexuálech své potenciální kamarády, a současně podvědomě přemýšlí nad tím, co by se stalo, kdyby právě jejich dítě bylo „jiné“. Naopak muži si nechtějí připustit, že právě jejich potomek může být gay nebo lesba.

Sám Musil zažil sérii velmi agresivních e-mailů od jednoho člověka. „Po čase mi napsala jeho sestra s tím, že její bratr je gay, všichni okolo to on něm ví, ale on sám se s tím nevyrovnal, tak kope kolem sebe,“ vzpomíná. Nejlepší cestou podle něj je mluvit o své sexuální orientaci otevřeně a nebát se reakcí okolí. „Chápu, když se mladý šestnáctiletý kluk bojí říct, že je gay, ale jakmile se dokáže vyrovnat sám se sebou, nemusí nic tajit. Česká společnost je tolerantní,“ uzavírá moderátor.

musil 7

musil 5

musil 6

0
Redakce

Autor

Redakce

Banda lidí, kteří se na svět dívají velmi liberálním pohledem a s otevřenou myslí. Každý z nás je jiný, snahu hájit rovnost a rovnoprávnost máme všichni společnou. 

E-shop

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informacíSouhlasím