Jiří Kalfar: Móda je prostě můj osud

22.11. - Lajfstajl

kalfar

S módou spojil svůj osud. Působil jako model v zahraničí a nyní se Jiří Kalfar vrátil zpět do Česka, aby zde představil svou první módní kolekci. Plánů a vizí má víc než dost...

"Už když jsem byl malý kluk, dával jsem si vysoké cíle a myslím, že právě cílevědomost mě vystihuje nejvíc," říká Jiří Kalfar (24), model a v současnosti i módní návrhář, který právě před pár dny otevřel svůj butik v Praze 1 v Dušní 11. "Pořád se snažím učit a ze všeho si něco odnést. Každá zkušenost mě posouvá dál," dodává. 

Více: Radim Kubeček: Skvělí lidé nálepky nenosí

Na první pohled je vidět, že si Jiří libuje v minimalistickém, až androgynním stylu a dává přednost nadčasovosti a propracovaným detailům. I když zatím vytvořil pouze dámskou kolekci, velmi rád by se věnoval pánské módě. "V budoucnu bych rád svůj butik rozšířil i o pánskou módu. Zatím navrhuji pánské oblečení pouze na zakázku pro toho, kdo přijde do mého butiku," říká. V tuto chvíli ho ale zaměstnává hlavně jarní a letní kolekce na příští rok. "Je to složitý a dlouhý proces od skicování, po střih a potom zkoušení. Na všem pracuji právě teď," dodává.

Při navrhování oblečení vychází ze svých osobních zkušeností modela a samozřejmě také milovníka módy. "Většinu oblečení v základním střihu zkouším na sobě. Poznám tak, jak funguje materiál, jak se chová na těle a jak se v něm cítím. Teprve potom ho zkouším na modelkách, upravím a dokončím," popisuje svůj pracovní postup. 

Více: Renato Salerno: Chci svůj televizní pořad

K módě měl vztah už od dětství a jak sám s úsměvem přiznává, ve škole si často kreslil místo toho, aby si dělal poznámky. "Oblečení jsem si kupoval schválně větší, abych ho mohl poupravit podle svých představ," popisuje. Právě zkušenost s modelingem jej posunula dál, protože se osobně setkal nejen se zajímavými návrháři, ale i perfektně vypracovanými oděvy. "Chyběla mi určitá možnost kreativity a prostor k sebevyjádření, asi proto jsem měl ambici stát se návrhářem. Myslím, že v Česku chybělo něco takového, jako dělám já, takže Praha je pro mou práci perfektní místo," usmívá se.

Už několik let žije Jiří Kalfar šťastně s přítelem a doufá, že vztah bude dál pokračovat. "Je báječné mít někoho, kdo je mi oporou, zná mě a vždy mi dokáže pomoct. Nevím, jestli bych bez něj tohle všechno dokázal," říká upřímně.

kalfar 6

kalfar 7

KALFAR 12

KALFAR 3

KALFAR 4

KALFAR 2

KALFAR 1

0

Autor

E-shop

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informacíSouhlasím