Gay destinace roku: Navštívit nebo vynechat?

11.12. - Kultura

dovolena

Nejen Paříž, ale třeba i Bhútán, Sardinie, Dubaj nebo Kodaň se dostaly na seznam gay destinací pro rok 2013. Ne všude ale má smysl jezdit...

Společnost Alternative Luxury Travel, která se specializuje na zajištění potřeb cestovatelů z řad LGBT komunity sestavila žebříček "gay" destinací pro příští rok. Na seznam se jich dostalo celkem osm. Ovšem, jak upozorňují tvůrci žebříčku, ne všechna místa opravdu stojí za návštěvu...

Nejopuletnější... Sardinie

sardinie

Právě sem se každé léto sjíždí největší boháči, aby si vychutnali perfektní středomořské podnebí, žhnoucí slunce i služby luxusních hotelů. Pokud milujete projížďky na jachtách a odmítáte spát v hotelech, které mají méně než 5 hvězdiček, jste na správném místě.

Nejkouzelnější... Bhútán

bhutan

Malá budhistická země v srdci Himalájí si stále uchovává své exotické kouzlo, čemuž napomáhá i to, že do Bhútánu smí každý rok přijet pouze omezený počet turistů. Nádherná příroda, usměvaví lidé a magicíká atmosféra, kterou jinde nezažijete, taková je tato země.

Nejnebezpečnější... Deitroit (USA)

detroit

Prudký pokles místní ekonomiky, zavírání nejen továren, ale i kdysi oblíbených gay podniků a barů a k tomu nárůst kriminality, dělá z někdejšího prosperujícího Deitroitu místo, kam je lepší vůbec nejezdit. Nemluvě o tom, že ve mě chybí dostatek kvalitních ubytovacích služeb.

Nejlepší pro singles... Paříž

pariz

Úžasné jídlo, módní metropole, romantická atmosféra a k tomu zatraceně sexy Francouzi, je potřeba ještě něco dodávat?  

Nejlepší pro cesty s kamarádkou... Istanbul

istanbul

Staletá historie, památky jak z pohádek Tisíce a jedné noci a k tomu moderní pulsující město, které je otevřené nejen ke gayům, ale i ženám. Pokud hledáte tip na výlet se svou kamarádkou, je Istanbul rozhodně správná volba. Krásných gayů i heterosexuálů je tu víc než dost.

Nejlepší pro rodiny... Kodaň

kodan

Dánská metropole si vás snadno získá. Ne nadarmo jsou právě Dánové považováni za nejšťastnější národ na světě. Kodaň je otevřená, přátelská a velmi přívětivá bez ohledu na to, jak právě vaše rodina vypadá nebo kolik má členů. Navíc si tu na své přijdou nejen děti, ale i dospělí.

Nejpřeceňovanější... Dubaj

dubaj

Obrovská reklamní kampaň po celém světě vytvořila dojem, že toto město uprostřed mrtvé pouště je místem budoucnosti, které prostě musíte vidět. Jenže ve skutečnosti je zde velmi draho, historických památek minimum a navíc zdejší zastaralé zákony jsou vůči gayům velmi nepřátelské.

Nejlepší gay událost roku... Sydney

sydney

Spoustu barev, radosti a skvělých lidí, kteří se rozhodli hodit za hlavu zábrany, taková je australská Sydney v době konání legendárního Mardi Gras. Když si budete chtít odpočinout od lidí, můžete se vydat potápět na Velký bariérový útes a kochat se krásami přírody.

foto: Huffingtonpost.com

0
Redakce

Autor

Redakce

Banda lidí, kteří se na svět dívají velmi liberálním pohledem a s otevřenou myslí. Každý z nás je jiný, snahu hájit rovnost a rovnoprávnost máme všichni společnou. 

E-shop

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informacíSouhlasím