Kluk v růžových botách rozdělil Ameriku

12.12. - Kultura

sam ruzove_boty_1

Bude z něj gay, varují matku pětiletého chlapce příbuzní. A to jen kvůli tomu, že si malý Sam obul růžové dívčí balerínky. Jeho fotografie vyvolává šok, zhnusení i obdiv a radost.

Nevinná fotografie pětiletého Sama, který si oblékl růžové balerínky, se stala předmětem vášnivých debat. Rychlostí blesku se rozšířila po sociálních sítích, kde se řeší, jestli je chlapec "normální", když nosí boty určené pro dívky. 

Přitom jen pár dní od jejího zveřejnění, už měla fotografií více než 120 tisíc "lajků" a byla sdílena více než 19 tisíckrát. 

Více: Revoluce v hračkách: Panenky pro kluky, zbraně pro holky

Brzy poté, co synovu fotku na facebook vložila jeho matka, okomentovali jí jeho příbuzní a ne zrovna v dobrém. Popisovali jak je "špatné", když má chlapec dívčí boty, hrozili se jeho dalšího společenského vývoje. A vůbec nejhorší byl komentář chlapcovy tety: "Do pr..., bude z něj gay." Samova matka se tak stala terčem kritiky. 

Fotografii na facebookové stránky "Have a Gay Day" přidal uživatel, který se identifikoval pouze jako Samova sestra. Podle ní se Samovi moc líbily tyto růžové boty, protože jsou pruhované stejně jako jeho oblíbené zvíře zebra. Proto si je oblékl na svůj první školní den. Rozhodl se pro ně, ačkoliv mu matka řekla, že se jedná o dívčí obuv. "Řekl jí, že se mu líbí a bude je nosit. Nidžové také mohou nosit růžové boty," napsala na facebook jeho sestra.

Jenže ne všichni měli stejné pochopení pro Samův vkus jako jeho matka. Například americká bloggerka Mary Fisher by svému synovi nedovolila, aby si obul růžové boty, protože by mu prý mohla ve škole hrozit šikana, kvůli tomu, že většina lidí má růžovou spojenou s dívkami. Dokonce si myslí, že dovolit chlapci jít v růžových botách znamená "naservírovat jej trýznitelům na stříbrném podnose jako oběť". 

sam ruzove_boty

0

Autor

E-shop

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informacíSouhlasím