FOTO: Mužné akty v italském stylu

19.12. - Kultura

italian photo2

Mužský akt, jeho krása, eros a sexualita, takové je téma právě probíhající výstavy DIARES: An Anthology of Photography from Italy, na které se ukazují méně známé prace předních italských fotografů.

Provokativní výstava s názvem DIARES: An Anthology of Photography from Italy právě probíhá v Leslie/Lohman Museum of Gay and Lesbian Art v New Yorku. Podle slov jejího kurátora Petera Weiermaira se výstava zobrazuje mužský akt v jeho kráse, eros a sexualitu. 

Celkem jde o práci 11 italských fotografů, kteří opustili obvyklá klišé módních fotografií a mužskou nahotu zobrazují mnohem přirozeněji a civilněji, ne však méně atraktivně nebo smyslně. 

"Dostal jsem spoustu komplimentů od lidí, kteří jsou znuděni fotografiemi dokonalých těl modelů," popsal módní fotograf Fiorenzo Niccoli online deníku Huffingtonpost.com, jehož fotografie jsou také součást výstavy. "Tito lidé jsou skuteční lidé," dodal. 

Krása je podle něj mnohem víc než dokonalost, jde o kombinaci myšlenek, pocitů a gest, které se snažil zachytit ve svých fotografiích. 

foto: Huffingtonpost.com

italian photo4

italian photo8

italian photo7

italian photo5

0
Redakce

Autor

Redakce

Banda lidí, kteří se na svět dívají velmi liberálním pohledem a s otevřenou myslí. Každý z nás je jiný, snahu hájit rovnost a rovnoprávnost máme všichni společnou. 

E-shop

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informacíSouhlasím