Lukáš Rejmon: Aféru s Gottem bych nejraději vymazal z minulosti

01.02. - Kultura

Rejmonmani

Na svém blogu o sobě pravidelně zveřejňuje informace ze svého života, někdy více jindy méně skandální. Jak sám říká, nesnaží se skandály vytvářet, pouze si dělá věci podle svého a právě jejich povaha může v někom vzbuzovat dojem, že jde o skandály. Lukáš Rejmon a jeho blog byli jedni z prvních, kdo se nebáli mluvit o své orientaci otevřeně a veřejně, byť někdy skoro až frivolním způsobem. 

Za tu dobu, co do veřejného prostoru vypouští informace, si získal celou řadu příznivců, ale také odpůrců. Jedni jej milují pro jemu vlastní spontánnost a možná také virtuální exhibici, druzí mu nedokáží přijít na jméno - vadí jim snaha Lukáše na sebe za každou cenu strhávat pozornost. "Já se nepokouším dělat skandály. Jde jen o věci, které mě baví a které bohužel některé lidi můžou pobuřovat a oni z toho pak udělají skandál. Což mi někdy i škodí. Nejvíc mi v tomhle ohledu vadí ta aféra s Karlem Gottem, tu bych ze své minulosti nejradši smazal. Jde o to, že hodně spolupracuju s umělci, kteří mi právě tenhle umělej skandál neustále předhazují." Říká Lukáš a na otázku, na který skandál je naopak hrdý, vzápětí dodává: "Jde určitě o tu líbačku s kámošem před oltářem v plném kostele. Ta vyvolala pořádnou vlnu emocí. Řídil jsem se přitom jen heslem "Miluj bližního svého", nechtěl jsem nikomu nějak ublížit."

Více: BEYONCÉ: Nové album již za týden?

Svůj coming out prožil před několika lety, od té doby si myslí, že se situace pro LGBTIQ minoritu v České republice rok co rok zlepšuje. "Po X letech strávených v komunitě musím říct, že jí mám rád. Přes všechen ten hnus, sobeckost, intriky, pomluvy atd. (které jsou ale všude, kde jsou lidi), v ní vidím v posledních dvou letech stále více kladných věcí. Myslím si, že rok od roku je to s ní lepší." Dodává. 

Pro hodně lidí se Lukáš jeví jen jako sebestředný namyšlený frajírek, jehož hlavními životními pilíři jsou party, zábava a nakupování. Žebříček jeho hodnot, zdá se, není tak jednoznačný: "Po X situacích v mém životě jsem zjistil, že důležitá je nejvíc moje rodina. Ta za mnou stojí, ať udělám jakejkoliv průšvih. Proto jí miluju. Zbytek už není až tak podstatnej. Další je zdraví. Pak kariéra, protože s penězma je dost věcí snazších. Čtvrté místo jsou přátelé a na závěr svoboda… Protože tu k životu já potřebuju.

Více: James Franco: Posmívali se mi, protože jsem prý gay

A protože nás v redakci zajímá, co si o LUI myslíte, zeptali jsme se i Lukáše: "Musím říct, že LUI se číslo od čísla lepší. V minulosti mě ten časák nebavil, protože mi přišel plnej zbytečností. Teď už tam nalézám konečně články o lidech, které znám, a to mě zajímá. A taky jsem rád, že se snaží posouvat určité hranice v pohledu heteráků na gaye a vytvářet určité hodnoty. LUI tu má své místo…"

rejmon

0
Redakce

Autor

Redakce

Banda lidí, kteří se na svět dívají velmi liberálním pohledem a s otevřenou myslí. Každý z nás je jiný, snahu hájit rovnost a rovnoprávnost máme všichni společnou. 

E-shop

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informacíSouhlasím