LUI TRAVEL REPORT: Gay Snowhappening v Söldenu

19.02. - Kultura

 main_snowhapp

Rádi lyžujete/ jezdíte na Snowboardu? Chystáte se letos na hory (neb si to zcela jistě zasloužíte!) a české pahorky vám pomalu přestávají stačit? Rádi byste pobyt na horách spojili také s možností seznámení se s dalšími gayi? Pak si určitě nenechte ujít hlavní gay událost letošní zimy – Gay Snowhappening 2013 v rakouském Söldenu!

Již patnácté pokračování tohoto ve světě oblíbeného týdne slibuje nejen pořádné lyžování, ale také spoustu zábavy, parties a doprovodného programu, který si můžete užít společně s dalšími gayi z celého světa.

Dovolená na horách nebývá spjata pouze se sportovním vyžitím, přestože právě tomu věnujeme nejvíce času. Pobyt na čerstvém vzduchu, únik od každodenních povinností a zasněžené vrcholky hor často doprovázejí také společenské večery, během nichž navazujeme nové kontakty a celkově se blíže seznamujeme s novými tvářemi. Především na seznámení sází ski week Gay Snowhappening, který se letos uskuteční v termínu 6.-13. dubna v Söldenu. Během sedmi dní je pro návštěvníky tohoto populárního horského střediska v údolí ÖTZTAL přichystána řada tématických večerů. Za zmínku stojí určitě zahajovací večer, během kterého se promítají fotografie pořízené v předešlém roce, aprés-ski setkání u piva a vína po každodenním lyžování a snowboardování, známá německá party Sinners konající se v centru Söldenu za účasti TOP evropských DJs nebo také půlnoční bowling a noční lyžování.

Více: To nejlepší z Berlína právě teď

Novinkou pro rok 2013 je také divadelní představení Hannibal, které proběhne 12. dubna. Jedinečná spektakulární show spojuje audiovizuální zážitek, akrobaty na ledu, vrtulníky, sněžné rolby, parašutisty a pyrotechnické prvky, a to vše přímo na ledu. Výjimečné představení, které můžete zhlédnout pouze v Söldenu. Vstupné na většinu akcí je obsaženo v Gay Snow Happening Party Passu. Ten je možné zakoupit přímo na místě za 99 euro. Součástí Party Passu jsou také instruktážní lekce lyžování ve skupině, slevy na individuální lyžařský výcvik, lehké občerstvení v horách a doprava na jednu ze závěrečných parties v jedné z horských chat.

Více: Gay destinace čekající na svůj coming-out

Příznivce lyžování a snowboardu bezpochyby potěší více než 150 kilometrů sjezdovek, které spojuje 33 klasických a kabinových lanovek se schopností přepravit až 68 000 lidí během jedné hodiny. Nepříjemné čekání ve frontách je zde velmi řídkou výjimkou vyskytující se pouze v případě technické poruchy, která nastává, lidově řečeno, jednou za 150 let. Celková sjezdová plocha je rozdělena do tří hlavních skupin: nejjednodušší modré trasy (celková délka 69 km), středně obtížné červené trasy (celková délka 51 km) a černé trasy pro odvážlivce a profíky (celková délka 28 km). Díky přehlednému rozdělení sjezdovek do skupin si na své přijdou začátečníci, pokročilí i milovníci adrenalinu. Horské vrcholky jsou ve výši 1 350 - 3 340 metrů (z toho tři vrcholky ve výši převyšující 3 000 m), fajnšmekři se mohou podívat také do dvou ledovcových oblastí Rettenbach a Tiefenbach, odkud je sjezdování nejzáživnější. Sněhový pokryv je ve středisku garantován, umělé zasněžení pokrývá až 67 % celkové plochy. Samozřejmostí je pak přes 30 rustikálních chat, kiosků a barů s rychlým občerstvením.

Více: To nejlepší z Londýna právě teď

Po dnech náročného a vyčerpávajícího sportování je pro vás přichystán náležitý odpočinek v unikátním horském relaxačním středisku AQUA DOME. V údolí vzdáleném necelých 15 minut cesty autem se nachází nově vybudované lázeňské centrum, jehož interiér je vyveden v souladu s učením feng-shuei. Perfektně sladěné použití dřeva, kamene a světla harmonizuje s okolní přírodou a horami, které komplex obklopují. Pro návštěvníky je přichystána řada venkovních i vnitřních bazénů (teplota vody 34-36­°C), parní kabiny, finské sauny, masážní bazény nebo klasické hydromasážní vany. Odpočívat lze také v rozlehlé lounge části, která je z velké části prosklená, nabízející nevšední pohled na alpské scenérie.

Dopravit se do Söldenu lze autem přes Mnichov, případně letecky do Mnichova, Innsbrucku nebo Salzburgu, odkud jezdí autobusy nebo také taxi služby přímo do města. Veškerou lyžařskou/ snowboardovou výbavu je pochopitelně možné zapůjčit přímo na místě, ceny se pohybují v rozumných relacích. 

Solden 0

Solden 1

Solden 2

Solden 3

Solden 4

Solden 5

Solden 6

Solden 7

Solden 8

Solden 9

Solden 10

Solden 11

Solden 12

Solden 13

 

AQUA DOME

Aqua 1

Aqua 2

0

Autor

E-shop

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informacíSouhlasím