Hanba Putinovu Rusku

01.07. - Kultura

1045255 600

Dnes vstoupil v Rusku platnost zákon proti "propagaci netradičních sexuálních vztahů". Ruský prezident Vladimir Putin, stejně jako mnozí představitelé vlivné pravoslavné církve, spolu s naprostou většinou politiků, tak doufají, že se jim podaří zabránit nepříznivému demografickému vývoji v zemi a ochránit budoucí generace mladých Rusů před nebezpečním morální zkázy. Ve skutečnosti jde ale o zoufalý pokus jak zakrýt skutečnost, že se ruská společnost nachází ve stavu naprostého rozkladu. 

Jestli něco současné Rusko charakterizuje, pak je to slovo chaos. Staré "jistoty" v podobě komunistického Sovětského svazu vzaly už dávno za své, ekonomická prosperita i přes sliby mnoha politiků nepřichází, a bežným lidem se daří stále hůe. Není divu, že za takové situace nechtějí přivádět na svět další děti, a raději rodičovství odkládají, pokud se pro něj vůbec rozhodnou. Proč také mít děti, když nevíte, zda budete schopni jim zajistit alespoň základní podmínky pro "slušný" život. Jenže to se ruským politikům nehodí, a tak raději bojují proti "nepříteli" v podobě homosexualismu. 

Více: Rusko bojuje proti "homosexuální propagandě"

Navíc situace, kdy lidé ztrácí i poslední zbytky svých životních jistot, vždy nahrávala extrémismu, od kterého je jen malý krůček k hledání viníků neradostného stavu. Zatímco před pár desítkami let to byli v Sovětském svazu jeho nepřátelé, tedy nečlenové komunistické strany, šlechta, podnikatelé, živnostníci, intelektuálové nebo jednoduše všichni, kteří viděli nebo jen mohli vidět v krvavé politice představitelů SSSR nebezpečí a dali své názory najevo, dnes se hledá nový nepřítel a tím se stala ruská LGBT komunita. Stejně jako v minulosti komunističtí politici nechtěli nic slyšet o tom, že byly v zemi porušována lidská práva, tak se i dnes Putin tváří stejně nekompromisně a jakoukoliv kritiku jednoznačně odmítá. Naopak tvrdí, že gayové a lesby mají stejná práva a svobody jako ostatní občané. 

Více: Ruského gaye utýrali k smrti kvůli jeho homosexualitě

Co na tom, že se nově přijatý zákon stane záminkou pro celou řadu homofobních skupin, aby otevřeně útočily na gaye a lesby. Koneckonců nebylo by to ani poprvé, ani naposled. Útoky vůči gayům a lesbám v Rusku rok od rok přibývají, stejně jako se stále častěji objevují homofobní nálady ve společnosti. Nově přijatý zákon je tak "pouze" pokračováním už nastoleného směru, který s demokracií rozhodně nemá nic společného. 

Takhle v Rusku končí ti, kteří bojují za práva LGBT komunity

rusko nasili

rusko nasili2

0
Redakce

Autor

Redakce

Banda lidí, kteří se na svět dívají velmi liberálním pohledem a s otevřenou myslí. Každý z nás je jiný, snahu hájit rovnost a rovnoprávnost máme všichni společnou. 

E-shop

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informacíSouhlasím