5 originálních způsobů, jak se vyoutovat

03.07. - Co se děje

g2

Vyslovit nahlas pravdu o vlastní sexuální orientaci může být těžší, než se zdá. Pokud tváří v tvář marně hledáte ta správná slova, jak dát své rodině a přátelům najevo, že vás mylně pokládají za heterosexuála, možná by bylo na místě „vyoutovat se“ jinak. Přinášíme vám několik inspirativních příkladů, jak kreativně pojali své coming outy LGBT lidé z celého světa. Některé mohou pomoct svojí nápaditostí odlehčit celou situaci, jiné umožňují absolvovat coming out na dálku, nebo dokonce bez vaší přítomnosti.


1. I láska mateřská, otcovská a přátelská prochází žaludkem

Proč nesdělit rodičům či kamarádům, že jste gay, prostřednictvím vlastnoručně upečeného a nazdobeného dortu? Vaši blízcí vycítí, jak jste si s celým coming outem dali záležet, tedy že si moc přejete, aby vás přijali takového, jaký jste. Dort jim můžete předat osobně, nebo také nechat na kuchyňském stole, aby měli dostatek prostoru toto překvapení vstřebat. Pokud by přeci jen měli problém vaši orientaci strávit, alespoň si sladkým – jak se říká – všichni obalíte nervy.

CO1

Více:  Jak na seznamování v gay světě: I. Díl

2. Co se vám honí hlavou?

Nemalou část gay menšiny poněkud irituje, že je coming out vlastně nikdy nekončící proces. Heterosexuální většina zpravidla předpokládá, že jste-li muž, automaticky randíte se ženami, a pokud chcete uvést vše na pravou míru, musíte neustále dokola vysvětlovat, jak je to s vašimi sexuálními preferencemi doopravdy. Patrně nejrychlejší a nejsnazší cestou, jak plošně seznámit okolí s homosexuální orientací, je Facebook. Ovšem pozor, aby přátelé, s nimiž sdílíte virtuální prostor, pochopili, že se nejedná o žert, ale o důležitou informaci, kterou jste se rozhodl dát světu na vědomí.

C03 

3. Vystřihnete to!

Coming out ve formě podomácku vyrobené vystřihovánky patří bezpochyby k těm nejoriginálnějším. Pokud je pro vás bližší výtvarné vyjádření než verbální, prostě svůj coming out namalujte, nakreslete, vymodelujte či vystřihněte. Šikovní gayové mohou samozřejmě vzkaz uplést, vyšít nebo uháčkovat – vyjádření v tomto stylu vám pravděpodobně ušetří pochybovačné otázky typu: „A opravdu jsi si jistý, že jsi na kluky?

CO2

4. Klapka, kamera…coming out

Máte už poněkolikáté na jazyku osudnou větu: „Chtěl bych ti něco říct. Jsem gay.“ a pokaždé ji nakonec spolknete? Možná bude právě pro vás tou nejschůdnější cestou coming out prostřednictvím videa. Stačí mobilní telefon, chvilka soukromí a nic vám nebrání se rozpovídat o vaší menšinové orientaci. Ať už se rozhodnete dodat odvahu i ostatním nevyoutovaným a rozšíříte video po internetu, nebo jej použijete výhradně pro soukromé účely, máte jednu nesmírnou výhodu. Můžete si vyzkoušet libovolný počet verzí coming outu nanečisto a vybrat nakonec tu nejvýstižnější, nejucelenější, zkrátka nejlepší.


Více: Jak na seznamování v gay světě: II. Díl 

5. Horká linka doslova a do písmene

Dělí vás od vašich blízkých desítky či stovky kilometrů, a přesto cítíte silnou potřebu povědět jim, že vás přitahují muži? Telefonát možná není tím nejvhodnějším způsobem, jak komunikovat takovouto citlivou záležitost, nicméně splní hlavní účel. Až zavěsíte sluchátko, spadne vám kámen ze srdce, že jste se k tomuto kroku konečně odhodlal.

Americký voják se svěří po telefonu svému otci, že je gay 
g1

0
Veronika Bartošová

Autor

Veronika Bartošová

Ani Panna, ani Lev; ani lesba, ani heteračka; ani vanilka, ani pistácie. Veronika se královsky baví starostmi všech, kdo se ji snaží někam zaškatulkovat, úspěšnost totiž bývá podobná jako u házení luštěnin na zeď. Nade vše miluje experimentování, sebeironii a lidi s otevřenou myslí.   

E-shop

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informacíSouhlasím