5 tipů na rande, kterým zapůsobíte

10.07. - Kultura

DateHead

Vzhledem k tomu, že romantické schůzky jsou staré jako lidstvo samo, nápadů na originální rande je jako šafránu. To ovšem neznamená, že protějšek nelze zaujmout něčím neobvyklým. Romantická večeře v luxusní restauraci při svíčkách už zní jako klišé a přílišná okázalost a drahá gesta pak mohou protějšek spíš vyděsit, než nadchnout. Inspirujte se našimi tipy na rande, která by mohla být klíčem k úspěchu.

Aktivní rande

Naplánujte pro sebe a svůj objekt zájmu odpoledne s aktivním programem, který vám zajistí, že se nudit určitě nebudete a navíc odhalíte spoustu stránek jeden druhého. Pozvěte ho třeba na projížďku na koni, která romantiku rozhodně nepostrádá. Na lezecké stěně si zas vyzkoušíte vzájemnou důvěru, protože bez té se při lezení neobejdete. Jen bazénům a akvaparkům se při první schůzce vyhněte, jinak si bude myslet, že si chcete zkontrolovat jeho postavu. Také byste měli znát, z čeho má strach, pokud ze zvířat, nebo z výšek, tak tento tip škrtněte.

Date2

Filmové rande

Pod tímto pojmem si nepředstavujte návštěvu kina, nebo zavrtání se u televize. Aby mohla mít tato schůzka úspěch, je nutné znát nejoblíbenější film vašeho drahého. Pak už vymýšlení nedá moc práce, neboť se inspirujete kroky hlavního milostného dua. Sice nesníte svůj croissant před stejným klenotnictvím, jako Audrey Hepburn, ale pořád můžete posnídat v Pařížské. Věnujte hlavně pozornost, jak filmová místa převést na zdejší poměry. Pokud však váš milý zbožňuje Predátora, do pralesa ho raději neberte.

Více: Jak na seznamování v gay světě: I. Díl

Kulturní rande

Patří-li váš partner mezi kultury milovné jedince, projděte si kulturní dění ve vašem městě. Třeba ho nadchne vernisáž jeho oblíbeného malíře, výstava o životě legendy filmového plátna, nebo koncert nejmilejšího hudebníka. Samotná kulturní akce však nestačí, protože nepatří mezi nejvhodnější místa na konverzaci. Vyražte tedy před nebo po ještě na skleničku či na večeři. Proberte své dojmy z umění a hlavně se pokuste o něm zjistit co nejvíc, ať můžete dopředu přemýšlet nad další schůzkou.

Date1

Relaxační rande

Ze všech stran se na nás valí nabídky na lázeňské víkendové pobyty pro dva a zlevněné vstupy do wellnessových center. To si však nechte až na později, nebo jeďte na víkend plný masáží s kamarádkou. Relaxací totiž může být i krátký pobyt mimo civilizaci. Znáte-li příjemné místo za městem, kde lze připravit piknik anebo je možné se projít tichou přírodou, neváhejte ho vzít s sebou. I milovník nočního života se občas rád zastaví a nechá na sebe působit kouzla přírody. Po jídle na dece se navíc dají kalorie i spalovat.

Více: Jak na seznamování v gay světě: II. Díl

Degustační rande

Pokud má váš drahý slabost pro kvalitní víno, naplánujte pro něj degustační večer. Tam nejen ochutná několik druhů vína, ale pochytí i několik tipů na jeho správné servírování, které vám a vašim přátelům bude chtít později předvést. Pokud je místo ochutnávky vzdálenější od vašeho bydliště, zařiďte si i ubytování poblíž, aby jeden z vás nemusel celý večer abstinovat. Kromě samotného zážitku si tak odnesete i uvolněnou náladu, která rozhodně není na škodu.

moviehead1

Rada na závěr

Berte ohled jeden na druhého. Co zbožňujete vy, nemusí připadat skvělé i jemu. Pokud tedy plánujete rande, zaměřte se spíš na jeho zvyky. Totéž však platí i obráceně. Nedělejte nic, co by se vám příčilo jen proto, abyste ho dostal. Především buďte sám sebou, jinak si do budoucna zaděláte na problémy.

0
Ondřej Josef Kubáček

Autor

Ondřej Josef Kubáček

Ondřej Josef Kubáček je na první pohled trochu upjatý snob. Pod povrchem je ale pravda trochu jiná. Ve skutečnosti se na svět dívá svobodomyslným pohledem, špatný vkus ovšem nepromíjí. Ideálně strávený čas je pro něj odpolední čaj a čerstvá várka drbů nebo novinek ze světa britské královské rodiny. Mezi jeho záliby patří také kultura a design. 

E-shop

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informacíSouhlasím