5 osobností, které bychom rádi viděli jako gaye

12.07. - Kultura

WishHead

Určitě jste sami několikrát přemýšleli, koho byste si přáli vidět jako gaye a proč. Na vašem seznamu nepochybně dominují sexy sportovci a herci, idoly z mládí. I my jsme si takový seznam sestavili a pár osobností vybrali. Najdete mezi nimi zástupce ze zábavního průmyslu, církve i královské rodiny. Poznejte našich pět osobností, u kterých bychom si přáli homosexuální orientaci.

1. James Franco

Wish1

Okouzlující herec je mezi gayi oblíbený zejména kvůli svému aktivnímu přístupu ke gay komunitě a její kultuře. Často hraje postavy s homosexuální orientací a spolurežíroval i polodokumentární film Interior. Leather Bar plný sexu mezi muži. Gay kulturu i studoval na prestižních amerických universitách. I přes všechna tato fakta zůstává James Franco, ke smutku spousty mužů, heterosexuální.

2. Princ William

Wish2

William, vévoda z Cambridge, se právě teď nemůže dočkat svého prvorozeného dítěte a následníka trůnu, kterého čeká se svou manželkou Catherine. Williama bychom ovšem rádi viděli jako gaye zejména proto, že se díky legislativním změnám v nástupnictví mohl stát prvním otevřeným gay panovníkem na světě a svým vlivem změnit přístup k LGBT komunitě. Příběh dvou králů by tak nemusel být jen pohádkou z Holandska. Možná se dočkáme v další královské generaci.

Více: Princ Harry zachránil vojáka gaye

3. Justin Timberlake

Wish3

Talentovaný zpěvák a herec Justin Timberlake by byl skvělým novým členem celosvětové gay rodiny. Zejména proto, že rádi posloucháme jeho hudbu a ještě raději sledujeme jeho tělo ve filmu Friends with Benefits, kde bychom bez váhání chtěli nahradit Milu Kunis sami sebou. Zvěsti, že je Justin gay, kolují internetem téměř bez ustání. Timberlake však svými žhavými přítelkyněmi dokazuje opak.

4. Papež František

Wish4

Samotná myšlenka, že by byl nejvyšší představitel katolické církve, je dost zábavná. Jen si na okamžik představte ten zmatek a reakce všech katolíků, kteří by zjistili, že symbol jejich pevné víry a života podle bible prošel coming outem. Podle oficiálních prohlášení se ovšem František ve Vatikánu zmítaném homosexuální lobby necítí dobře a odmítá nosit i tradiční červené botky. Možná v něm evokují nějaké mladické nerozvážnosti. Jeho homosexualita by ovšem ukázala, že i jako gay můžete být věřící, a třeba by církev přestala být tak homofobní.

Více: 5 tipů na rande, kterým zapůsobíte

5. Příští český prezident

Wish5

Toho bychom jako gaye viděli nejraději, i když zatím nemáme představu, kdo by to mohl být. Líbilo by se nám, kdyby nad Pražským hradem kromě standarty zavlála i duhová vlajka. První lidem zvolený gay prezident by znamenal obrovský pokrok v přístupu ke gay komunitě a určitě by byl symbolem posunu v oblasti lidských práv. Zatím se však musíme smířit s prezidentem, kterého čas od času zklátí viróza.

0
Ondřej Josef Kubáček

Autor

Ondřej Josef Kubáček

Ondřej Josef Kubáček je na první pohled trochu upjatý snob. Pod povrchem je ale pravda trochu jiná. Ve skutečnosti se na svět dívá svobodomyslným pohledem, špatný vkus ovšem nepromíjí. Ideálně strávený čas je pro něj odpolední čaj a čerstvá várka drbů nebo novinek ze světa britské královské rodiny. Mezi jeho záliby patří také kultura a design. 

E-shop

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informacíSouhlasím