Ricky Martin: Šikanoval jsem gaye

28.08. - Kultura

 

RickyHead

Portorikánská popová hvězda, gay a zároveň miláček spousty gayů, Ricky Martin přiznal, že jeho chování vůči LGBT komuntě nebylo vždy korektní. Sám přiznal svou homosexuální orientaci v březnu roku 2010, což ovšem nebylo pro jeho fanoušky žádné velké překvapení. A to ani přesto, že je otcem dvojčat, chlapců. Krátce po svém coming outu prohlásil, že si připadá silnější a ještě později se nechal slyšet, že by si své přiznání klidně zopakoval, neboť šlo o něco úžasného.

 

 

Takový přístup ke své a zvláště homosexuální orientaci ostatních ale dříve rozhodně neměl. „Dříve jsem se na gaye díval jako na někoho, kdo rozhodně nejsem, kým nechci být. Prostě že to nejsem já,“ přiznal se Martin v rozhovoru s australskou verzí magazínu GQ. „Když vám říkají, že jste špatní, ti, kdo vás obklopují a sdílejí s vámi víru, podryje to vaši sebeúctu. A tak jsem obracel svůj hněv na lidi kolem,“ vyprávěl Ricky Martin s upřímností o své minulosti.

Více: Ricky Martin o svatbě s přítelem a zkažené víře

„Teď se dívám zpět a uvědomuji si, že šlo o šikanu těch, u kterých jsem věděl, že jsou gayové. Homofobii jsem přijal za vlastní, neboť jsem se chtěl homosexuality zbavit,“ řekl populární zpěvák. Jedním z hlavních důvodů, proč se Ricky Martin tak choval, byla jeho římskokatolická výchova také strach z vlastní orientace. Již dříve uznal, že se obával o svou kariéru, kdyby odhalil světu, že je homosexuál. Teď však dodává, že se rozhodně nechce nějak ospravedlňovat a hledat pro své činy důvody.

Není divu, že si za mlada získal Ricky Martin spoustu fanoušků mezi gayi...

Ricky2

Více: Gay boxer Orlando Cruz chystá svatbu

Svůj homofobní přístup však změnil a nyní dělá vše možné pro podporu LGBT komunity. Na začátku tohoto roku apeloval na portorikánského guvernéra Alejandra Garcíu Padillu, aby ve svém okrsku zlepšil a rozšířil práva pro gay komunitu. Při amerických prezidentských volbách v roce 2012 uspořádal událost s cílem vybrat peníze na podporu kampaně Baracka Obamy, přičemž zmínil, že prezidentův přístup k LGBT komunitě je hlavní důvod. Také se zapojil do NOH8 Campaign bojující za zrovnoprávnění manželství.

Ricky Martin se svými syny

Ricky1

Ricky Martin pro NOH8 Campaign

NOH2

 

0
Ondřej Josef Kubáček

Autor

Ondřej Josef Kubáček

Ondřej Josef Kubáček je na první pohled trochu upjatý snob. Pod povrchem je ale pravda trochu jiná. Ve skutečnosti se na svět dívá svobodomyslným pohledem, špatný vkus ovšem nepromíjí. Ideálně strávený čas je pro něj odpolední čaj a čerstvá várka drbů nebo novinek ze světa britské královské rodiny. Mezi jeho záliby patří také kultura a design. 

E-shop

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informacíSouhlasím