TOP 10 nejslavnějších potetovaných modelů

30.08. - Móda

 tet

Mnozí muži, kteří se vydají na dráhu profesionálního modela, se raději vyhýbají permanentnímu tetování, aby případně nepřekáželo modelingovým agenturám či klientům. Nehledě na tento fakt existuje spousta modelů, kteří se proslavili navzdory tomu, že jejich kůži zdobí více než malé množství tetování - či snad právě proto? Seznamte se s deseti potetovanými topmodely, kteří dobyli módní svět.

 

1. Miles Langford

tet5

Rodák z Velké Británie, Miles Langford, se stane pro nadcházející (pod)zimní sezónu tváří kampaně pro Lanvin, tedy jednu z nejobdivovanějších francouzských módních značek. Dle jeho vzpomínek bylo vůbec první modelingovou zkušeností pózování pro ASOS, přičemž svůj honorář tehdy Langford utratil prozaicky za nájemné. „Nikdy jsem doopravdy nepřemýšlel, zda je to výhoda, nebo nevýhoda. Tetování zkrátka mám, berte, nebo nechte být,“ nechal se slyšet Langford v jednom z rozhovorů v souvislosti s povoláním modela. Sám přiznává, že jeho tělo zdobí tolik tetování, že už je ani nepočítá.

2. Matt McGlone

tet6

Mezi motivy jeho tetování převažují kočky, do kůže si ale také tento americký model nechal zvěčnit takzvanou „pin up“ dívku s mečem. Modeling se rozhodl vyzkoušet před nástupem na právnickou fakultu, na první pohled však nezapře rebelského ducha. Na svém kontě má Matt McGlone spolupráci se značkami jako Louis Vuitton, Calvin Klein nebo DKNY.

3. Daniel Bamdad

tet7

Extravagantní model byl objeven v loňském roce za barem a již pár měsíců nato prezentoval na módních molech modely od Versaceho nebo Vivienne Westwood. Kromě modelingu se Daniel Bamdad profesionálně věnuje také tanci a choreografii. Pochází z Hamburku, dráha umělce ho nicméně přivedla do Paříže. Považuje své vlastní tělo za umělecké dílo a doposud strávil na 100 hodin v tetovacích salonech. Jeho oblíbeným tetováním je nápis „This is art“ nad pravým okem.

Více: Spodním prádlem bojuje návrhář proti homofobii v Rusku

4. Stephen James

tet8

Londýňan Stephen James se může pochlubit opravdu širokou škálou realistických tetování – od obří lebky, přes hollywoodské velikány až po podobiznu britské královny. Několik let svého života strávil ve Španělsku a na Kypru jako profesionální hráč fotbalu.

5. Mikkel Jensen

tet9

Životopis dánského krasavce Mikkela Jensena čítá spolupráci se značkami Moschino, Givenchy a Calvin Klein. Pamatovat si ho také můžete z hudebního videoklipu k písni „How To Be A Heartbreaker“ od britské zpěvačky Marina and the Diamons, ve kterém jste mohli jeho tělesné křivky i tetování obdivovat ve sprše.

6. Šimon Kotyk

tet1

Díky modelingu, jemuž se věnuje od 15 let, procestoval Šimon Kotyk celý svět. Čerstvě třiadvacetiletý rodák z Kladna je považován za nejžádanějšího českého modela současnosti. Byť není profesionál, většinu tetování si vytvářel sám. Záměrně pro ně zvolil jiné jazyky než angličtinu, aby si je nemohl přečíst každý – zdobí ho mimo jiné řecký epitaf z náhrobku Jima Morrisona nebo latinský citát z Véd.

Více: 5 nejúspěšnějších českých a slovenských modelů

7. Ash Stymest

tet2

Ačkoli je jeho modelingová kariéra teprve v rozpuku, Ash Stymest se již může pochlubit pózováním na obálce italské i ruské verze magazínu Vogue. Nejčastějším motivem jeho tetování jsou rozličné lebky. Mezi jeho hobby patří hra na bicí a skateboarding, od čehož se patrně odvíjí i vytetované logo DC, tedy amerického výrobce „skejťácké“ obuvi. Loni se stal model otcem dcery Summer.

8. Tony Ward

tet3

Americký model a herec Tony Ward spolupracoval s celou řadou zvučných jmen módního světa – od Karla Lagerfelda až po značky Chanel, Dolce & Gabbana nebo Roberto Cavalli. Mimo jiné proslul jakožto expartner zpěvačky Madonny z období 90. let, kdy také účinkoval v některých jejích videoklipech. Ve sbírce jeho tetování vás bezpochyby zaujme fakt, že si nechal zvěčnit vlastní jméno. Letos oslavil rovné padesátiny.

9. Rick Genest

tet4

Při pohledu na jeho tvář se vám patrně vybaví videoklip Born This Way, v němž se Lady Gaga nechala inspirovat jeho bizarním vzezřením. Modela celosvětově známého pod přezdívkou „Zombie Boy“ bychom si asi bez tetování těžko dokázali představit. Díky kouzlení maskérů si můžete dokonce živě pustit na YouTube video, které dokumentuje, nakolik by se jeho vizáž lišila, kdyby nenašel zálibu ve zdobení těla tetovací jehlou. Právě tetování bezesporu činí jeho vzhled nekonvenčním a patrně bychom ho bez nich ani neznali, za což ho jedni obdivují a druzí haní. Rick Genest pózoval například pro francouzského módního návrháře jménem Mugler.

10. Leebo Freeman

tet10

Poslední majitel pěkné řádky tetování, který zároveň prorazil v modelingu, je také milovníkem death metalu, bubeníkem a hercem v jedné osobě. Leebo Freeman se narodil na Floridě a na prestižní přehlídková mola poprvé vkročil v roce 2011, kdy předváděl pánskou kolekci značky Mugler. Jeho provinilým potěšením je tmavá čokoláda. Dle svých slov nemá rád negativní postoje, možná i proto vzkazuje tetování na jeho prstech „otevři oči“.

Tony Ward

 tet15

Ash Stymest

tet16

0
Veronika Bartošová

Autor

Veronika Bartošová

Ani Panna, ani Lev; ani lesba, ani heteračka; ani vanilka, ani pistácie. Veronika se královsky baví starostmi všech, kdo se ji snaží někam zaškatulkovat, úspěšnost totiž bývá podobná jako u házení luštěnin na zeď. Nade vše miluje experimentování, sebeironii a lidi s otevřenou myslí.   

E-shop

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informacíSouhlasím