Ralph Lauren - nadčasový módní návrhář

01.10. - Móda

Polo Ralph Lauren Logo16

Vynálezce polokošile, narozený v roce 1939 v newyorském Bronxu, se stal nejen tvůrcem image celé jedné generace daleko za hranicemi USA, ale také multimiliardářem. Bez vzdělání v oboru, ale s talentem na módu i marketing vystavěl Ralph Lauren celosvětově známý podnik. Jeho tvorba, kterou vytváří pomocí opakujících se témat konzistentní identity značky, je uznávána na celém světě. Jejím nezaměnitelným znakem se stalo logo hráče póla.

Ralph Lauren se narodil aškenázským židovským imigrantům z Běloruska 14.9. 1939 v Bronxu ve státě New York, jako Ralph Lifshitz. Vystudoval střední školu obchodu. Odrazovým můstkem do světa módy se stal rok 1967. V tomto zlomovém roce odmítá klasickou úzkou černou kravatu a navrhuje kravaty s výraznými a pestrými potisky. Prodávané pod značkou Polo Ralph Lauren se okamžitě stávají hitem. O dva roky později se stává prvním návrhářem, který otvírá butik pro muže v obchodním domě Bloomingdale´s v New Yorku.

Big-Pony-Ralph-Lauren-Man-Cardigan-In-Dark-Blue

Foto : ralphlaurenpoloshirtonline.com

Více : Produktovky pro letošní podzim

Lauren obratně využívá symboly a kultovní image s prvky, které jsou přitažlivé pro všechny. Symboly Divokého západu, Indiánů a dokonce i období velké hospodářské krize mají sentimentální hodnotu a představují vlastnosti jako statečnost, houževnatost a ušlechtilost. Využívá obrazů britské aristokracie, Hollywoodu a východního pobřeží USA. Jeho úspěch tkví ve schopnosti sdělovat základní lidské touhy a převádět je do lifestylové značky a produktů. Umožňuje středním třídám, aby vypadaly, jako kdyby patřily do třídy vyšší. Jeho inspirací se stali mladí lidé ze středních škol a univerzit.

Více : LUI BOY : Andrej Pejić

Jako první inzeroval několikastránkové reklamy, které prohlížíte jako fotoalbum zachycující pohled do lepšího světa. ,, Několikastránkové reklamy jsou jako filmy, záchvěvy vzrušení, trojrozměrné vjemy. Kdybych mohl nechat své modely promluvit, udělal bych to. ´´  Aby podpořil pocit, že tyto sny jsou dosažitelné, používal Lauren k vytvoření zdání skutečnosti neprofesionální modely a modelky. Ralph Lauren dosáhl daleko za hranice oděvní tvorby, aby vytvořil celkový životní styl.

RALPH-LAUREN

Foto: dirckhalstead.com

Zajímavosti:

  • Ralph Lauren také založil odnož své značky s názvem Pink Pony. Z nákupu výrobků jde 25 procent na boj proti rakovině prsu.
  • Objevuje se v seriálu Přátelé, kde několikrát hraje sám sebe.
  • Získává několik mezinárodních cen. V roce 1992 za celoživotní dílo a v roce 1995 a 1996 cenu za návrhářství pánských a dámských oděvů.
  • Kromě oblečení navrhuje také parfémy a bytové doplňky.
  • Na svých internetových stránkách www.ralphlauren.com si lze vytvořit své vlastní triko se jménem, monogramem a zvolit si umístění loga.
  • V roce 2005 se značka Polo Ralph Lauren stala partnerem tenisového US Open a o rok později i konzervativního a prestižního Wimbledonu. Po 129 letech v něm změnili uniformy jak funkcionáři, tak i sběrači míčků.
  • PinkPony-Campaign-LOGO-copy
  • Foto: hush.com.au

0

Autor

E-shop

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informacíSouhlasím