Sex celou noc? Ne. Pár minut stačí!

16.10. - Lajfstajl

10

Sex by měl trvat od soumraku od úsvitu, o tom jsme prý podle vědců   z americké univerzity Penn State Erie přesvědčováni každý den. Vědecký tým se proto rozhodl toto tvrzení vyvrátit. 

Před nedávnem přišli se zcela jiným názorem podloženým rozsáhlým průzkumem napříč celou severní Amerikou. Některé závěry lze označit za lehce kontroverzní či spíše diskutabilní.

Výzkum prováděný v Mexiku, USA a Kanadě trval několik let a zúčastnily se ho tisíce lidí různého věku, barvy pleti, národnosti a sexuální orientace. A to prostřednictvím svých terapeutů, kteří fakta zjišťovali a shromažďovali. Jde o jeden z nejrozsáhlejších výzkumů svého druhu. Předmětem výzkumu bylo několik oblastí, od všeobecného vnímání sexuálního aktu, přes spokojenost se sexuálním životem až po časovou prodlevu mezi prvním setkáním a pohlavním stykem.

Více: Nový seriál: Sexuální úchylky

V roce 2010 byla v časopise Journal of Sexual Medicine publikována jedna z částí tohoto výzkumu, pod kterou jsou podepsaní uznávaní sexuologové Eric Corty a Jenay Guardini. Tato část byla orientovaná na délku pohlavního styku. Respondenti měli ohodnotit časové úseky sexuálního výkonu (od penetrace až po ejakulaci) v rozmezí: méně než 3 minuty, 3-7 minut, 7-13 minut, 13-30 minut, déle než 30 minut. Hodnotící škálou byly čtyři možnosti: příliš krátký, uspokojivý, žádoucí a příliš dlouhý. 

Závěr výzkumu ukazuje, že pro naprostou většinu lidí je sex trvající 3-7 minut zcela dostačující. Právě tomuto časovému úseku se (pro mnohé překvapivě) dostalo nejpozitivnějšího hodnocení, a to jako uspokojivý a žádoucí. Naopak sex delší než 13 minut byl většinou označen za příliš dlouhý a respondenti ho komentovali jako nudný. Trvání pohlavního styku od sedmi do třinácti minut je dle odpovědí sice žádoucí, nikoli však nutné. Příliš krátký sex, který není uspokojivý, pak trvá zhruba 1-2 minuty.

Více: Pornoprodukce čelí žalobě kvůli injekcím do penisu

Nutno podotknout, že nesmíme zapomínat na puritánství, které severní Ameriku ovládá. Kdybychom se podívali na další výstupy tohoto výzkumu, zjistili bychom mimo jiné, že většina dotázaných (takže i mužů!) považuje sex především za partnerskou povinnost. Vedoucí výzkumu Eric Corty také dodává: „Touto studií bychom chtěli vyvrátit domněnky o gigantických penisech, kamenných erekcích a o celonočních sexuálních radovánkách. Tyto fantazie jsou vytvářeny dnešní kulturou a vedou k dysfunkcím ve vztahu“. Již z tohoto komentáře lze vycítit atmosféru kolem celého výzkumu. Ať už je to za oceánem jakkoli, rozhodně tyto závěry nelze aplikovat na evropský kontinent.

Jak dlouhý by měl být uspokojivý sex podle vás? Napište nám svoje názory. 

25

12

0
Redakce

Autor

Redakce

Banda lidí, kteří se na svět dívají velmi liberálním pohledem a s otevřenou myslí. Každý z nás je jiný, snahu hájit rovnost a rovnoprávnost máme všichni společnou. 

E-shop

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informacíSouhlasím