Oddělme sex od vztahu?!

26.10. - Lajfstajl

Gay-Kiss

Myšlenka oddělit vztah a sex, která by byla ještě před pár lety naprosto nepřijatelná, nabírá v dnešní době na popularitě.

Tato odvážná myšlenka je vlastně východiskem z problémů dnešní doby v oblasti partnerského soužití i osobního rozvoje. Každý z nás ji velmi dobře zná, neboť začíná už u zdánlivě nevinné věty: „Teď vztah nechci, budu si užívat“.

Sbírání sexuálních zkušeností považujeme za samozřejmé. Sex se stal velmi dostupným. Jednoduše sex chce každý a vázat se jen málokdo.Sex do jisté míry přestal být projevem intimity a spojení, stala se z něj zábava i prosté uspokojení.

Více: Sex celou noc? Ne. Pár minut stačí!

Právě s uvolněním poměrů, se začaly objevovat také stále rozmanitější sexuální potřeby lidí. Touha experimentovat a dovést sex k vrcholnému uspokojení otevírá dveře nejrůznějším sexuálním praktikám. Najednou zjišťujeme, že obyčejný sex nám k naplnění nestačí. Chceme víc! Všechna tabu padají a hledáme partnera, se kterým sex bude mít ten správný rozměr. 

Stejně jako máme my různá očekávání (podle vlastních preferencí), má také různá očekávání náš partner a kdokoli jiný. Ekonomickou terminologií bychom mohli říct, že prvotní dvě křivky nabídky sexu a poptávky po sexu se transformovaly do nekonečného množství dílčích nabídek a poptávek, které znázorňují jednotlivé sexuální preference. Už nestačí, že protějšek chce sex. Pokud nechce „náš“ sex, stává se nazjímavým a hledáme jiného.

Jenže toto myšlení je značně omezující. Pokud chceme vztah, nevybíráme protějšek podle sexuálních preferencí, ale podle toho, jak nám celkově vyhovuje, jak si s ním rozumíme a jak se s ním cítíme. Dobrý sex je pak spíše bonusem. Jenže tady vzniká ta ona kolize. Vzhledem k tomu, že sexuální volnost již máme pevně pod kůží, stejně jako egoistické myšlení v uspokojování potřeb, stále častěji cítíme, že nám něco chybí. To něco, co vede k maximálnímu prožitku. A najednou můžeme vidět, že sex je ve své podstatě důležitější než vztah.

Více: Mužská nahota: Proč nás tak provokuje?

A právě zde vzniká myšlenka oddělit sex od vztahu, tedy odděleně řešit otázky vztahu a sexu. I když jsou na první pohled neodmyslitelně sloučeny a propojeny. Pointou je větší míra tolerance k potřebám našich partnerů, ale také určitá střídmost ve vlastních požadavcích na sex. Být otevření a ochotní experimentovat, ale také učit partnera a pracovat na společném sexuálním souznění. Nenechávat se především jakkoli svázat institucí vztahu, který může vypadat zcela jinak než náš sexuální život.

Je dobré, určit si ve vztahu vlastní pravidla. Dobře si vyjasnit především otázku věrnosti a preferencí, neboť právě zde může dojít k velkému uvolnění, díky kterému můžeme předejít vztahovým křečím a mnoha problémům. Neznamená to nutně být nevěrní, nebo nevěru tolerovat! I když otevřený vztah může být někdy tím nejlepším řešením. Jde ale především o to, tolerovat přítelovu vlastní aktivitu uspokojování potřeb, které s ním nechceme provozovat. Vlastní pravidla nám určí, co všechno jsme ochotni akceptovat a kde je to už pro nás neúnosné.

Například masturbace nad pro nás nepřijatelným materiálem, či perverzní virtuální dovádění, může být pro mnohé problém. Objektivně se ale jedná o nevinnou činnost, kterou bychom právě měli oddělit od našeho společného (fungujícího) vztahu. Především bychom nikdy neměli tyto aktivity partnerovi vyčítat. Sexuální preference totiž neodráží vlastnosti člověka a sám je ve většině případů ani nemůže ovlivnit.

Ústředním bodem myšlenky oddělení vztahu a sexu je vlastně společnost a doba, ve které žijeme. Vztah (ať už chceme, či ne) do jisté míry vždy podléhá a bude podléhat společenským konvencím. To ale neplatí pro sex! Proto nezavádějme pravidla vztahu do pravidel sexu a naopak. Co se odehrává v naší ložnici je jen a jen naše věc a je jen na nás, co se tam odehrává a jak moc nás to uspokojuje.

gay bed

sex nohy

Gay-Sex-Tourism-3

0
Redakce

Autor

Redakce

Banda lidí, kteří se na svět dívají velmi liberálním pohledem a s otevřenou myslí. Každý z nás je jiný, snahu hájit rovnost a rovnoprávnost máme všichni společnou. 

E-shop

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informacíSouhlasím