Na velikosti vážně záleží...

20.12. - Co se děje

penis velikost

Sex s partnerem, který má velký penis, může být mnohem rizikovější, než si možná myslíte. Američtí vědci přišli s velmi překvapivou studií o gayích a bisexuálech. 

Nekonečné debaty o "správné" velikosti penisu před pár dny dostaly zcela nový rozměr. Tým amerických vědců přišel s překvapivým závěrem, čím jsou homosexuální a bisexuální muži "lépe vybavení", tím je menší pravděpodobnost, že při sexu použijí kondom. 

Více: Potvrzeno: Hledat gen homosexuality je nesmysl

Ačkoliv celá studie bude zveřejněna v únorovém čísle odborného žurnálu Archives of Sexual Behavior, už nyní zveřejnil portál Pinknews.co.uk její závěry. Vědci při její přípravě použili data sesbíraná organizací Hunter College’s Center for HIV Educational Studies and Training během velkých akcí v New Yorku. 

Pouze 40% gayů a bisexuálů nemělo problém najít vhodnou velikost kondomu, naopak téměř dvě třetiny z nich se potýkaly s nepadnoucí šířkou nebo obvodem. Skoro polovina mužů se setkalo s tím, že kondom během sexu klouzal a třetina dokonce uvedla, že jim kondom v předchozích třech měsících praskl. Někteří účastníci studie také uvedli, že měli nechráněný pohlavní styk, protože nenašli skutečně padnoucí kondom. 

Více: Nejpromiskuitnější gay město USA je...

Podle profesora medicíny a spoluatora studie Christiana Grova z City University of New York jde o jasný důkaz toho, jak je důležité mít k dispozici širší škálu velikostí a tvarů kondomů. Často se stává, že pobočky organizací, které se snaží bojovat proti šíření viru HIV, navštěvují muži a očekávají, že získají i jiné než "standardní" velikosti kondomů, ty ale obvykle nejsou k dispozici. "Jeden krok navíc by mohl znamenat rozdíl v tom, zda člověk odejde se správným kondomem nebo půjde domů s prázdnýma rukama," varuje. 

Ačkoliv jsou "extra-velké" kondomy na trhu, nejsou snadno dostupné a to zejména ve zdravotnických střediscích nebo neziskových organizacích, které je poskytují zdarma. 

Více: Pornofilmy jedině s kondomem?

Výsledky poslední studie odpovídají i předchozí studii, kterou provedl vědecký tým z University of Indiana v roce 2009. Podle ní mají muži s  menšími a naopak většími penisy než je průměr, častěji "nepříjemné pocity" při použití kondomu.

gay guys

0
Redakce

Autor

Redakce

Banda lidí, kteří se na svět dívají velmi liberálním pohledem a s otevřenou myslí. Každý z nás je jiný, snahu hájit rovnost a rovnoprávnost máme všichni společnou. 

E-shop

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informacíSouhlasím