Array ( [0] => YouTube )

ROZHOVOR: Tereza Pergnerová: Neupisuju se ďáblu!

10.12. - Co se děje

 1497647 677217682311123 458728296 n

Fenomén televizní obrazovky a osobnost, která dokázala dostat do kolen všechny hudební nadšence v 90. letech. Tereza Pergnerová v součanosti platí za nejlepší moderátorku v České republice, s přítelem a svými dvěma potomky žije v Rakovníku. LUI magazínu Tereza poskytla exkluzivní rozhovor, ve kterém se mimo jiné dočtete o jejích názorech na homosexualitu, zda vzpomíná na Eso a co přeje všem, kteří prochází stinným obdobím. ale hlavně se přesvědčíte o tom, že Tereza Pergnerová stojí nohama na zemi.

Finále čtvrté řady VyVolených máme za sebou, prožívala si ho emotivně a s viditelnou euforií. Byla pro tebe tato řada v něčem jiná než ostatní a odnesla sis z ní něco do života?

Je už druhý týden po VyVolených a já se moc neohlížím, snažím se žít přítomností. Ale pokud se mám zamyslet, tak byla určitě podstatně tvrdší než ty předešlé. Možná i doba je tvrdší než dřív. Odnáším si to co vždy, když dokončím nějaký projekt: nikdy se nenech nikým otrávit, svůj život si řídím já sama.

Nezvykla sis teď na pravidelné objevování se na televizní obrazovce a chtěla bys skočit do dalšího projektu nebo teď dáváš přednost relaxu mimo kamery?

To souvisí s mou předešlou odpovědí, dělám opravdu jen to, o čem jsem přesvědčená, čemu můžu dobře posloužit. Medialní pozornost neřeším. Dokonce její budování považuju za zvrácené. Podstatné je všechno to, co v televizi není. Do projektů se nijak neženu, nebuduju kariéru, rozhoduju se ve chvíli, kdy přichází nabídka. Jsem takhle spokojená a nemám důvod to nijak měnit.

vlcsnap-2013-12-09-22h17m17s173

Foto: archiv

Více: Stylové retro mikiny současnosti: návrat do 90.let!

Co vůbec dneska poslouchá ta veselá blondýnka, která nám týden co týden přínášela největší hity?

Abych byla upřímná, tak muziku teď skoro neposlouchám. Moje děti hodně mluví a já se jim snažím naslouchat. Věci se příchodem dětí přestanou točit okolo vás, nejsem pupek světa a tohle poznání vřele doporučuju. Domem zní hlavně jejich muzika.

Když se vrátíme k Esu, stalo se někdy, že sis při osamělém odpoledni pustila videokazety se svými vstupy nebo se na sebe zpětně nerada koukáš?

Tak teď se musím usmívat. Ne, ne, na sebe se opravdu nedívám. Vím, že to co dělám, je to nejlepší co v tu chvíli umím a tím je to uzavřené. Nežiju ze vzpomínek, pořád se něčemu učím a to je podstata mého života. Jsem tím, kým jsem. Nic víc, ale ani nic míň.

V klipu z YouTube si můžete připomenout, jak Tereza uvedla klip Is It Love od Twenty 4 Seven.

Více: Protekční spratek Pavel Novotný: Až můj otec jednou zemře a oni budou fotit jeho pohřeb, já to pochopím.

Našli bychom u tebe v autě kompilační cédéčka Čágo Belo Šílenci?

Mám všechny CD i zlaté, platinové a diamantové desky uložené na bezpečném místě. Vytahovat je budu až jako seniorka v domově důchodců. (smích)

Je známo že když žil tvůj tatínek, dával ti zpětné vazby po každém vysílání Esa, motivovalo tě to k ještě lepšímu nasazení, nebo to pro tebe byla studená sprcha?

Já jsem tu kritiku nesnášela, ale s odstupem času vím přesně, co tím myslel – profesionalitu. Jenže já si ke všemu musela dojít sama. A to platí i pro dnešek. Proto se tak bráním principům a systému, trendům... jsem ráda jiná. V tom vidím svou svobodu. Neupisuju se ďáblu.

Šedý stín z minulosti tu rozebírat nebudeme, sama jsi řekla v nočním speciálu Televizních Novin, že už na to více vzpomínat nechceš. Rád bych tě ale požádal o poselství lidem, kteří si něčím podobným procházejí anebo si zahrávají s ohněm a žijí v domění, že mají vše pod kontrolou a mohou kdykoliv přestat.

Víš, je těžký někomu něco vnucovat, každý tančí tak rychle, jak dokáže. Jen je asi dobrý vědět, s kým tančíš a v případě drog máš vždycky těžkýho soupeře. A ten tě utancuje. Vzkazovat nechci nic, jen přeju všem sílu s tím praštit. Není to snadný, ale stojí to za to.

maxresdefault

Foto: archiv

Více: ROZHOVOR: Antonín Beránek, nejkrásnější muž Česka 2013: Hezkého chlapa samozřejmě poznám!

Jsi velikou ikonou na moderátorském poli, přestože tě bulvár několikrát propíral, platíš za miláčka národa a jsi oblíbená v queer komunitě. Jaký je tvůj postoj k lidem s homosexuální orientací? Jsi pro plnohodnotné homosexuální šnatky a adopce dětí?

Postoj k homosexuálům nemám žádný, neřeším sexuální orientaci. Všímám si dobra a zla. Jsme jaký jsme. Adopci dětí neschvaluju. V tomhle jsem asi konzervativní. Něco uvnitř mi říká, že to není v pořádku. Argumenty ale nemám žádný, jen vnitřní pocit.

Jak budou vypadat letošní Vánoce u Terezy doma? Přála by sis tento rok něco speciálního?

Vánoce budou ve stylu: klid, mír a pohoda jazz. Žádný přání nemám, i když možná jo, dobrej organizér na rok 2014.

Jakým směrem bys byla ráda, aby se profesně ubíraly tvoje děti? Budeš se snažit je trochu korigovat?

Když dětem nasloucháte a řídíte se jejich pocitem štěstí, který je někdy úplně jiný než ten váš, zjistíte, že oni dobře ví, proč na světě jsou, velmi dobře ví, kde je jejich místo a co chtějí dělat. Jen se je někdy rodiče snaží přetvářet a plánovat jim život. To já dělat nebudu. Zatím si hodně povídáme a to je výhra. Moje jistota je, že k zásadním věcem budu přizvána jako posluchač, lecos jim můžu poradit, ale stejně vím, že pro všechny jsou cesty dávno připravený. To co opravdu můžu, je poslat do světa štastný a spokojený duše, který se jen tak z něčeho nepo.....

Máš pro čtenáře LUIe nějaký vzkaz na závěr?

Přeju vám mozek, srdce a štěstí... to vše ať nám funguje!

1479226 677217615644463 1925406610 n

Foto: Markéta Hanzlíková

290476

Foto: archiv

tereza-eso-lui

Foto: archiv

Úvodní foto poskytla s laskavým svolením Markéta Hanzlíková.

0

Autor

E-shop

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informacíSouhlasím